Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Z burmistrzem na przełaj. Ostre bieganie w Skalbmierzu

Dodał : GS Data: 2010-06-28 08:09:56 (czytane: 4487)

Ponad pół setki uczniów szkół regionu kazimierskiego stanęło na starcie VII Biegu Przełajowego w Skalbmierzu. Prym wiodły Cieszkowy i skalbmierski "mechanik".

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Młodzieżowym biegom, rozgrywanym tradycyjnie na zakończenie roku szkolnego, patronują burmistrz Skalbmierza Michał Markiewicz oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Beata Malinowska.
W tym roku trasę wyznaczono w malowniczych terenach wokół skalbmierskiego zalewu. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1200 metrów, chłopcy na 2 kilometry.

Startowało siedem szkół. Walka, zarówno wśród gimnazjalistów, jak i szkół średnich, była bardzo ostra. W kategorii gimnazjów dubletem wygrały Cieszkowy - Paulina Gruszka i Sebastian Makuch; w kategorii szkół średnich najlepsi byli uczniowie skalbmierskiego "mechanika" - Anna Zając i Marcin Kupiec.

bieg.jpg

Nagrody dla młodych biegaczy - puchary, dyplomy, sprzęt sportowy - wręczyli Beata Malinowska i Michał Markiewicz. Imprezę zorganizowali Paweł Gala i Jacek Tora, nauczyciele wychowania fizycznego w "mechaniku".

źródło: Echo

Kalendarz

ue_stopka.jpg