Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

Czarnocin mistrzem Powiatowej Ligi Futsalu

Dodał : GS Data: 2010-04-09 08:03:38 (czytane: 4633)

Czarnocin i Topola - to nowi bohaterowie zakończonego właśnie sezonu 2009/2010 kazimierskiego futsalu. Największej "halówce” na Ponidziu patronowało "Echo Dnia”

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

O rozmachu, z jakim zorganizowano Powiatową Ligę Futsalu, najlepiej świadczą liczby. Turniej trwał przez 133 dni, czyli ponad cztery miesiące. Wystąpiło 40 drużyn, rozegrano grubo ponad ćwierć tysiąca meczów!

Za piłką uganiało się 564 zawodników, którzy na parkiecie hali przy ulicy Kościuszki spędzili... 10 tysięcy 40 minut. I nie był to wcale spacerek - w trakcie turnieju strzelono 1935 bramek.

NOWI MISTRZOWIE

Patrząc od strony sportowej, był to turniej pełen niespodzianek. Mamy bowiem dwóch nowych mistrzów. Ligę po raz pierwszy w historii wygrał Czarnocin, po raz pierwszy zdobyli też puchar piłkarze z Topoli.

bilde.jpg

Czarnocin miał swoją receptę na sukces. Od początku turnieju plasował się w czołówce, rzadko jednak wychodząc na pozycję lidera. Popisał się za to piorunującym finiszem, bijąc w finale ubiegłorocznego mistrza, Szalony Gang 5:3.

Topola wygraną w pucharze powetowała sobie niepowodzenia w barażach o awans do pierwszej ligi. Miała też w składzie gwiazdę - bombardiera Mateusza Gorgonia, który siał postrach wśród bramkarzy rywali.

TAK SIĘ STRZELA!

Jeśli o snajperach mowa, to superwyczynu dokonał Patryk Klepacz. 18-letni napastnik Galaktycznych ze Stawiszyc został królem strzelców drugiej dywizji, z imponującym rekordem 70 goli. Poza tym w jednym meczu sam zdobył 20 bramek! Z kolei Michał Krzemiński, najlepszy strzelec ekstraligi, z powodzeniem grał na dwa fronty. Był podporą Złotego Teamu Broniszów, a równocześnie zdobył mistrzostwo... buskiej "halówki”, w barwach Zajazdu Panama.

O tym, że futsal jest bardzo popularny, świadczy także wiek zawodników kopiących futbolówkę na parkiecie. Najmłodszy piłkarz kazimierskiej ligi, Grzesiek Oleksy z Pod Squadu, ma dopiero 14 lat. Najstarszy - Mieczysław Szczepanik (Pływalnia KOS) liczy sobie 55 wiosen, lecz jak zapewnia, wcale nie czuje się weteranem!

KRAJANIE STAROSTY

Uroczyste zakończenie kazimierskiej "halówki” miało uroczystą oprawę. Zjawili się przedstawiciele wszystkich drużyn, przybył również starosta Jan Nowak, patron honorowy turnieju. Miał nie lada frajdę, wręczając puchar za mistrzostwo ligi... krajanom - ekipie z Czarnocina. Ale nie brakło też nagród i wyróżnień dla innych piłkarzy.

 źródło: Echo

Kalendarz

ue_stopka.jpg