Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

Recytatorskie laury dla Klaudii

Dodał : MCK Data: 2009-05-19 20:56:07 (czytane: 7115)

Klaudia Kobus, uczennica klasy II E Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej, zajęła trzecie w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Finał odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury, a Klaudia zdobyła laury w kategorii poezji śpiewanej. Wykonała utwory z tekstami Wojciecha Belona i Narcyzy Żmichowskiej, do których muzykę napisał Ireneusz Górski, instruktor Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Klaudia_Kobus_laureatka1.jpg

Klaudia Kobus była trzecia w finale świętokrzyskim turnieju recytatorskiego. (A. Ligiecki)


Trzecie miejsce w tak prestiżowym konkursie jest jednym z największych sukcesów w dorobku artystycznym licealistki. Kilka miesięcy temu Klaudia zdobyła nagrody w dwóch przeglądach piosenki Jacka Kaczmarskiego. Teraz czeka niecierpliwie na telefon z Warszawy - z wiadomością, że pojedzie też na finał krajowy konkursu młodych recytatorów.

/ALI/

źródło: Echo

Kalendarz

ue_stopka.jpg