Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

Kazimierza: Dzień Kultury Żydowskiej w klubie Hades

Dodał : MCK Data: 2009-02-14 11:46:26 (czytane: 4742)

Dzień Kultury Żydowskiej zorganizowano w czwartek w Liceum Ogólnokształcącym w Kazimierzy Wielkiej.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Imprezę w klubie Hades, w podziemiach szkoły, zorganizowali uczniowie klas pierwszych i drugich liceum pod opieką profesor Barbary Litwiniuk. W programie znalazły się prezentacje artystyczne, a taniec żydowski taniec tak bardzo przypadł do gustu publiczności, że będzie przebojem sobotniej dyskoteki! Dziesiątki prac napłynęły na konkurs plastyczny. Nagrodą dla zwycięzcy była prawdziwa... żydowska jarmułka. Furorę robiły także potrawy kuchni żydowskiej - ze śledziem po żydowsku i szarlotką żydowską na czele.

 

kazimierza_hades1.jpg

Barbara Litwiniuk - na zdjęciu z uczennicami liceum - była głównym organizatorem Dnia Kultury Żydowskiej w Kazimierzy Wielkiej. (Adam Ligiecki)

 

Czwartkowy Dzień Kultury Żydowskiej był podsumowaniem działań prowadzonych od września 2008 roku przez uczniów kazimierskiego liceum. W ramach tego projektu grupa pedagogów z regionu świętokrzyskiego wyjedzie w drugiej połowie marca do Izraela. Powiat kazimierski reprezentować będą Barbara Litwiniuk oraz Krzysztof Nurkowski, nauczyciel gimnazjum w Cieszkowach.

(ALI)

źródło: Echo 

Kalendarz

ue_stopka.jpg