Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

Spotkanie wielkanocne - relacja

Dodał : GS Data: 2013-03-19 11:23:53 (czytane: 5015)

Tagi: spotkanie wielkanocne      

W dniu 15-03-2013 r. w świetlicy wiejskiej w miejscowości Cieszkowy odbyło się czwarte spotkanie z cyklu spotkań powiatowych. Spotkanie otwarła Sekretarz Gminy Czarnocin – Pani Agata Wróbel, po czym powitała przybyłych gości.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W warsztatach wzięły udział Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Miasta i Gminy: Kazimierza Wielka pod przewodnictwem Pani Agnieszki Styczeń – Inspektora Wydziału Administracji i Spraw Obywatelskich, Skalbmierza pod kierownictwem Pani Agaty Jackiewicz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz lokalne KGW z terenu Gminy Czarnocin tj.: z Cieszków, Czarnocina, Ciuślic oraz Zagajowa. W zjeździe wzięła udział niezawodna młodzież z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Cieszkowach, która swym występem artystycznym pod kierownictwem Pani Beaty Buła oraz w aranżacji Pana Jarosława Łyko umiliła czas spędzony w Cieszkowach.

spot_wielkan_201317.jpg
W Gminie Czarnocin spotkanie miało charakter warsztatowy nawiązując tematycznie do zbliżających się dużymi krokami Świąt Wielkanocnych. Dzięki wsparciu finansowemu oraz uprzejmości Włodarza Gminy Czarnocin – Pani Marii Kasperek zakupiono szeroki asortyment ozdób świątecznych niezbędnych do przygotowania palm, stroików, kartek, ozdób świątecznych. Zaś szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wystawy dekoracji wielkanocnych przygotowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kazimierzy Wielkiej reprezentowanym godnie przez Panią Agnieszkę Paczkowską, Szkołę Podstawową z Czarnocina reprezentowaną przez Panią Agatę Lalewicz i Edytę Kot oraz Szkołę Podstawową im. Leona Wójcickiego z Sokoliny – prace przygotowane przez uczniów pod nadzorem Pani Anny Biesaga i Pani Jolanty Wierzbowskiej oraz Gimnazjum im. AK w Cieszkowach reprezentowanym przez Panią Beatę Buła oraz młodzież. Piękną wystawą swoich ozdób wielkanocnych mogła pochwalić się również Pani Agnieszka Kubicka z terenu Gminy Czarnocin.
Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, zaś miłym zwieńczeniem kreatywnej i twórczej pracy kobiet były upominki w formie słodyczy.

Kalendarz

ue_stopka.jpg