Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

Plan gminy

Gmina Czarnocin leży w regionie geograficznym zwanym Wyżyną Środko-Małopolską; Południe Wyżyny zajmuje makroregion Niecka Nidziańska, zaś jej części składowe, to m. in. mezoregiony - Działy Proszowickie i Garb Wodzisławski. Na południowo wschodnich krańcach owych mezoregionów, między dolnymi biegami Nidzicy i Nidy położona jest Gmina Czarnocin. Teren gminy przecinają szlaki komunikacyjne: z Kielc przez Busko Zdrój, Kazimierzę Wielką i Proszowice do Krakowa, oraz z Opatowca przez Działoszyce i dalej do Jędrzejowa.
W wolnej Polsce, po 1918r., Gmina Czarnocin leżała w województwie kieleckim, w powiecie pińczowskim. Po reformie w 1998 r. utworzono województwo świętokrzyskie, w granicach którego znalazł się przywrócony powiat kazimierski, a w jego granicach Gmina Czarnocin.

 

plan.jpg 

ue_stopka.jpg