Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Nocny Maraton Tenisa Stołowego.

Dodał : AT Data: 2011-01-19 14:41:14 (czytane: 5508)

28 stycznia o 21:30 w hali sportowej w Kazimierzy Wielkiej zostanie rozegrany Nocny Maraton Tenisa Stołowego. To pierwszy taki turniej w regionie świętokrzyskim.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W imprezie, zgodnie z regulaminem, mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Kobiety będą rywalizować w kategorii open, a mężczyźni – w pięciu kategoriach wiekowych: od osiemnastolatków do seniorów.

Głównym celem projektu jest popularyzacja tenisa stołowego. Turniej organizowany jest głównie z myślą o amatorach „ping-ponga”, ale rozgrywki uświetni obecność (i być może udział) naszych gwiazd – byłych zawodniczek Rafaello.

W nocnym maratonie swój udział potwierdziła Paulina Narkiewicz – wielokrotna mistrzyni i reprezentantka kraju, grająca obecnie w lidze austriackiej. Stefan Marzec, prezes KOS ma nadzieję, że z maratonem nie będą kolidować trwające w styczniu rozgrywki ligowe i do Pauliny dołączą czołowe tenisistki z drużyny Rafaello, takie jak Antonina Szymańska oraz Chinki Wang Qian i Li Liu.

Niedługo po tenisie, 19 i 20 lutego Kazimierza Wielka organizuje 24-godzinny Maraton Pływacki. Zawodnicy pływać będą przez całą dobę, na krytym basenie Wodny Raj. Z okazji małego jubileuszu kazimierzanie szykują się do pobicia piętego Guinessa i chcą przekroczyć „magiczną” barierę 1000 kilometrów.


Więcej na stronie Kazimierskiego Ośrodka Sportowego www.kazimierzakakos.pl

 


Kalendarz

ue_stopka.jpg