Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

Kazimierza: Karnawałowa zabawa z superpromocją książki

Dodał : MCK Data: 2009-01-29 11:10:37 (czytane: 4649)

Gwiazdy opery i operetki, orkiestrowa parada, cygańskie rytmy i kankan... z premierą książki na deser - tak będzie bawić się w niedzielę Kazimierza Wielka.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Kazimierza nie bez racji nazywana jest "karnawałową stolicą Ponidzia”. Organizowane tu imprezy nie mają równych w naszym regionie.

kazimierza_karnawal1.jpg
W roli gwiazd kazimierskiego koncertu karnawałowego wystąpią Mariola Płazak-Ścibich i Hubert Miśka, soliści Opery Śląskiej w Bytomiu. (A. Ligiecki)


"Koncert karnawałowy 2009”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, nosi hasło "To były piękne dni, naprawdę piękne dni...”.

ORE, ORE Z KANKANEM

Karnawałowa rewia ruszy o godzinie 16, na dużej scenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Gwiazdami wieczoru będą soliści Opery Śląskiej w Bytomiu - Mariola Płazak-Ścibich (sopran) i Hubert Miśka (tenor). Ulubieńcy kazimierskiej publiczności zaśpiewają arie oraz duety z najsłynniejszych oper i operetek. Nie zabraknie znanych i lubianych melodii cygańskich - z "Ore ore” i "Graj piękny Cyganie” na czele. Usłyszymy też gorącego czardasza, zaś solistom towarzyszyć będą pianistka Halina Teliga i Tercet Smyczkowy Małgorzaty Łazowskiej z Dąbrowy Górniczej.

Wystąpią także śpiewacy i kapela z dawnego zespołu Gorzkowianie.
Specjalną atrakcją dla panów będzie... pokaz ognistego kankana, z fruwającymi wysoko w górę spódnicami, w wykonaniu tancerek z Koszyc. Męską część publiczności rozgrzeją także z pewnością pokazy paradne Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Nowin, pod batutą Józefa Janaszka, w której aż roi się od urodziwych dziewcząt.

DOŚWIADCZENIA PROBOSZCZA

Kazimierskie koncerty karnawałowe mają długą i bogatą tradycję. Pierwszy odbył się w 2001 roku, niedzielna impreza będzie już dziewiątym tego rodzaju projektem.
W jej ramach zaplanowano również promocję nowej książki księdza Andrzeja Biernackiego. Twórca i kierownik zespołu Gorzkowianie, do niedawna proboszcz gorzkowskiej parafii, pierwszy w historii Honorowy Obywatel Kazimierzy Wielkiej - napisał dzieło "25 lat wspólnej drogi”.

"Z doświadczeń proboszcza parafii Gorzków w latach 1983-2008” - gdyż taki podtytuł nosi książka - to nie tylko autobiografia księdza Andrzeja. Autor kreśli w niej sylwetki wybitnych parafian, a także osób spoza parafii, które przyczyniły się do rozsławienia Gorzkowa. Książka ma ponad 300 stron i... blisko 900 zdjęć. Autorem większości z nich jest znany kazimierski fotografik Zdzisław Pilarski.

Adam LIGIECKI

źródło: Echo

Kalendarz

ue_stopka.jpg