Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

W pływaniu całodobowym Kazimierza łamie kolejne bariery

Dodał : GS Data: 2010-02-26 08:23:48 (czytane: 2448)

Mierzyliśmy w nowy rekord, ale... takiego superwyniku chyba nikt się nie spodziewał! W pływaniu całodobowym Kazimierza łamie kolejne bariery.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

889 kilometrów i 650 metrów – to rezultat czwartej edycji 24-Godzinnego Maratonu Pływackiego. Na rekord zapracowało ponad 190 zawodników. Imprezie patronowało „Echo Dnia”.

Kazimierski Guinness ma w sobie coś niezwykłego. Bo to nie tylko wynik sportowy, mierzony w setkach kilometrów, ale i wspaniała zabawa. Dla potężnej armii miłośników pływania: od przedszkolaków do seniorów.

TO SĄ URODZINY!

Po ogłoszeniu wyników maratonu żartowano w kuluarach, że kazimierzanie świetnie grają... w kolory. Teraz szczęście przyniósł im czerwony, gdyż w takich koszulkach paradowali pływacy. Rok temu były to żółte trykoty, wcześniej niebieskie.

Rekordowy rezultat jest zasługą wszystkich startujących. Bez względu na dystans, jaki przepłynęli: od 200 metrów dla początkujących do 38 tysięcy metrów – to wynik buszczanki Natalii Musiał. Każdy, na miarę swoich możliwości, dołożył cegiełkę do Guinnessa.

I najmłodszy pływak, sześcioletni Sebastian Maderak, który odbierał potem nagrody w towarzystwie mamy Katarzyny. I najstarszy, kazimierzanin Krzysztof Olszycki, który... właśnie na pływalni – w sobotę, w pierwszym dniu maratonu, świętował swoje 75. urodziny!

VIP-Y W WODZIE

Z kazimierskich celebrytów najlepiej wypadł wiceburmistrz Czesław Kowalski. Ustanowił prywatny rekord, przepływając żabką 5000 tysięcy metrów, ale też jako pierwszy – w niedzielę o świcie – przełamał barierę 600 kilometrów.

Równym tempem płynęli skarbnicy: powiatu kazimierskiego – Zbigniew Cichoń i gminy Czarnocin – Zbigniew Piś. Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Waldemar Kletschka, razem z córką Zuzią i synem Filipem, „wykręcili” najlepszy wynik rodzinny: 21 kilometrów. Drugi w tym rankingu Robert Lalewicz, dyrektor gimnazjum w Cieszkowach, płynął w drużynie z córkami Anną i Ewą oraz debiutującym w maratonie 10-letnim synem Kubą.

A historyczną, ostatnią zmianę w rekordowym Guinnessie dał Piotr Paciuch – fan pływania, kierownik piłkarskiej drużyny Sparty.

TAK SIĘ PRACUJE

Nie byłoby rekordu, gdyby nie sztab ludzi, który przygotował i czuwał nad przebiegiem imprezy. Z dyrektorem pływalni Robertem Pleszyńskim i Moniką Pilch, szefową szkoły pływania Swim Center na czele, którzy nawet na chwilę nie zmrużyli oka podczas 24-godzinnego maratonu. Wioleta Maj dbała o logistykę i zaplecze, a Grzegorz Antos sprawnie kierował armią sędziów-wolontariuszy.

Szczególne słowa uznania należą się sponsorom. Organizację maratonu wspierały Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta i Gminy, ale ogromną pomocą służyli też kazimierscy przedsiębiorcy. To dzięki nim pływacy otrzymali szykowne, czerwone koszulki, puchary i górę nagród. Nie zabrakło także słodkich bułeczek, ciastek, napojów.

OD PARTNERA DO PARTNERA

Gdy przed rokiem maratończycy przepłynęli 591 kilometrów i 250 metrów, okazało się, że to dystans, jaki dzieli Kazimierzę od partnerskiego miasta Buczacz na Ukrainie.

– Nie mamy wyboru, za rok musimy przełamać barierę 1000 kilometrów! – zapowiada wiceburmistrz Czesław Kowalski. – „Popłyniemy” w ten sposób do naszego drugiego partnera, do niemieckiego Altenstadt.

źródło: Echo

Kalendarz

ue_stopka.jpg