Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Zakończenie półkolonii

Dodał : GS Data: 2018-08-13 14:57:51 (czytane: 199)

Od 30 lipca do 10 sierpnia 2018 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Czarnocinie odbywały się półkolonie.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Ta forma wypoczynku jest z naszymi półkolonistami już od kilku lat i stała się wakacyjnym zwyczajem, bez którego letnie wytchnienie nie byłoby tak atrakcyjne. Półkoloniom firmował Związek Młodzieży Wiejskiej z siedzibą w Warszawie we ścisłej współpracy z Wójt Gminy Czarnocin – Panią Marią Kasperek.

W tym roku na półkolonie zgłosiło się aż 68 dzieci. Związek Młodzieży Wiejskiej finansował koszty kulturalno – oświatowe, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz posiłki. Natomiast koszt codziennego dowozu uczestników z miejsca zamieszkania i z powrotem, (czyli po terenie całej gminy) częściowo ponosili rodzice zaś w ponad 70% Gmina Czarnocin.

Podczas tegorocznego wypoczynku dzieci miały bardzo ciekawie i aktywnie zorganizowany czas. Uczestnicy tegorocznych półkolonii swój wypoczynek zaczęli od tematyki bezpieczeństwa. Odbyły się spotkania z Funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej oraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tematyka spotkań ściśle dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, na wycieczkach, drogi do domu, bezpieczeństwa w gospodarstwie czy domu. Funkcjonariusze mundurowi przybliżyli także specyfikę służby mundurowej, udostępnili sprzęt służbowy, który pozwolił naocznie poznać charakter pracy w służbie społeczeństwu. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielem PIP Kielce i Harcerską Grupą Ratowniczo – Medyczną także pod kontem bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.

Dzieciom nie zabrakło również wielu atrakcji wyjazdowych m.in. do kina w Busku-Zdroju, całodzienna wycieczka do Krakowa gdzie półkoloniści oglądali zwierzęta w ZOO, do Młodzaw do Ogrodu na Rozstajach, do Chrobrza do Pałacu Wielopolskich, do Strażnicy w Kazimierzy Wielkiej poznając specyfikę pracy zawodowych strażaków oraz na Grodzisko w Stradowie, gdzie poznawały piękno krajobrazu najbliższej okolicy. Niezwykłą atrakcją okazały się także wyjazdy na basen , jak również spacery nad zbiornikiem wodnym w Kazimierzy Wielkiej połączone z plażowaniem, gdzie dzieci mogły wykorzystać zdobytą wiedzę na temat bezpieczeństwa nad wodą.

W piątek 10 sierpnia Pani Wójt Maria Kasperek wraz z Panem Przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Warszawa oraz kierownikiem GOPS Małgorzatą Pieron, wzięli udział w uroczystym zakończeniu półkolonii 2018. Były zorganizowane tańce, zabawy oraz wspólne śpiewanie piosenek.

Już dziś zapraszamy na kolejny turnus półkolonii za rok.

Poniżej fotorelacja.

Kalendarz

ue_stopka.jpg