Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Spotkanie eko-rolników.

Dodał : AT Data: 2012-03-23 14:18:10 (czytane: 2600)

Wczoraj 20 marca 2012r, w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się spotkanie z ekorolnikami. Jakość i bezpieczeństwo żywności oraz metody, którymi jest wytwarzana, to jeden z ważniejszych kierunków rozwoju rolnictwa i przemysłu spożywczego w Unii Europejskiej.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Żywność ekologiczna, to żywność wyprodukowana w gospodarstwach o pewnej specyfice naturalnej produkcji i przetwórniach podlegających certyfikacji na zgodność z zasadami rolnictwa i przetwórstwa ekologicznego.

W Polsce szczegółowe warunki w sprawie produkcji ekologicznej produktów rolnych oraz znakowania produktów rolnych i środków spożywczych reguluje Ustawa z dn. 20 kwietnia 2004 roku o rolnictwie ekologicznym.

pinczow_spotkanie_eko_rolnikow.jpg 

Wytwarzanie żywności w czystym, nieskażonym środowisku może być przyszłością polskiego rolnictwa. Jak rozpoznać produkcję ekologiczną, dlaczego jest ona szansą dla naszego kraju,  gdzie szukać pomocy i szereg zasad związanych z z produkcją i przetwórstwem żywności ekologicznej przybliżono rolnikom z powiatów: pińczowskiego, buskiego, jędrzejowskiego i kazimierskiego.

Spotkanie przygotowała największa ogólnopolska Jednostka Certyfikująca Ekogwarancja PTRE, a prowadzili je panowie: Stefan Zasada, Grzegorz Nowak i Cezary Jarski.

W spotkaniu udział wzięli także Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz wicestarosta Marek Omasta.

pinczow_com_pl.jpg

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.180.174

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg