Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Promowali Busko-Zdrój w Jędrzejowie.

Dodał : AT Data: 2012-02-02 16:54:02 (czytane: 3129)

Artyści Buska promowali nasze miasto w Jędrzejowie. W ramach współpracy Muzeum im. Przypkowskich oraz Buskiego Samorządowego Centrum Kultury i Galerii "Zielona" 28 stycznia br. odbyła się w Jędrzejowie impreza zatytułowana "Busko-Zdrój w Jędrzejowie".

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

To już trzecie takie promocyjne przedsięwzięcie, podczas którego „słoneczne miasto" mogło pokazać się z artystycznej strony.

Pierwszą część imprezy otworzył zespół „Słoneczne Trampy". Artyści zaśpiewali gównie piosenki do tekstów poety Adama Ochwanowskiego. Muzykę do słów skomponował Andrzej Żądło.

Dyrektor buskiego centrum kultury przedstawił bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych Buska-Zdroju. Gorąco zachęcał mieszkańców Jędrzejowa do udziału w imprezach, między innymi w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina", którego kolejna edycja już w maju.

busko_jedrzejow001.jpg

busko_jedrzejow002.jpg

busko_jedrzejow003.jpg

busko_jedrzejow004.jpgW drugiej części imprezy zaprezentowali się malarze i fotograficy związani z Buskiem. Swoje prace zaprezentowali: Beata Borek, Agnieszka Herzog, Tamara Maj, Bogdan Ptak, Stanisław Przodo, Marek Wawro, Marian Żywczyk oraz Dariusz Florek, Piotr Kaleta i Adam Wawszczyk.

Wysoki poziom artystyczny koncertu, jak i wystawy przygotowanej przez Galerię „Zielona" wywarł na uczestnikach sobotniej imprezy w Muzeum im. Przypkowskich duże wrażenie. Przedsięwzięcie to stworzyło doskonałą okazję dobrej promocji miasta i jego walorów.

Sylwetki twórców związanych z Buskiem

Źródło:  www.busko.pl

 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg