Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

PODSUMOWANIE GMINNEJ AKCJI WYDAWANIA PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH

Dodał : malgorzata_pieron Data: 2022-05-09 09:49:02 (czytane: 72)

PODSUMOWANIE GMINNEJ AKCJI WYDAWANIA PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO POMOC ŻYWNOŚCIOWA - MAJ 2022

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Pierwsza transza pomocy żywnościowej dla zakwalifikowanych mieszkańców Gminy Czarnocin w ramach Programu POPŻ została sprawnie wydana przez Zespół Parafialnego Koła Caritas oraz Pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnocinie. Akcja pakowania oraz wydawania żywności tym razem trwała tylko dwa dni 4 i 5 maja z uwagi na wydłużone godziny pracy GOPS. Po raz kolejny stanęliśmy na wysokości zadania, zaś namacalnym efektem jest to, iż przedsięwzięcie zostało zakończone pomyślnie, a 530 osób z terenu naszej gminy, w tym ponad 50 obywateli Ukrainy otrzymało 7 składnikowe paczki żywnościowe.

Już dziś pragniemy poinformować, iż kolejna transza żywności planowana jest na przełom miesięcy lipiec/sierpień 2022 r.

O szczegółach związanych z rozdysponowaniem żywności zostaną Państwo poinformowani przez stronę Internetową Urzędu Gminy, telefonicznie przez pracowników tut. Ośrodka oraz przez Facebooka GOPSu.

Cały asortyment spożywczy przywieziony został dzięki uprzejmości Właściciela Firmy Owoce i Warzywa Pana Radosława Gruszki z miejscowości Będziaki, za co składamy wyrazy wdzięczności.

Sprawne rozpakowanie palet było możliwe dzięki grzeczności Pana Ryszarda Chama – Firma Transport Towarowy, za co bardzo dziękujemy.

Przedsiębiorcom Panu Radosławowi Gruszce oraz Panu Ryszardowi Cham, na których pomoc i wsparcie w realizacji zadań na rzecz naszej gminnej społeczności lokalnej zawsze możemy liczyć – dziękujemy za wyrozumiałość i poświęcony czas.

Natomiast akcja przygotowywania artykułów spożywczych do rozdania powiodła się dzięki solidnej, zgranej oraz zespołowej pracy Członków Parafialnego Koła Caritas oraz Pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ścisłej współpracy z Wójt Gminy Czarnocin – Panią Marią Kasperek oraz Proboszczem Parafii Czarnocin – Księdzem Adamem Kornalskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym przy Akcji wydawania żywności.

poniżej fotorelacja

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

Kalendarz

ue_stopka.jpg