Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Czarnocin wygrał rundę zasadniczą kazimierskiej

Dodał : GS Data: 2010-02-26 08:32:40 (czytane: 2037)

Czarnocin, Szalony Gang, Rafis i Lewart - te drużyny tworzą czołówkę tabeli pierwszej ligi po rundzie zasadniczej Powiatowej Ligi Futsalu 2009/2010. Teraz "wielka czwórka” rozpocznie walkę o tytuł mistrza.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Turę zasadniczą wygrali piłkarze z Czarnocina, choć w ostatniej kolejce... nawet nie musieli wychodzić na parkiet. Zdobyli punkty walkowerem, gdyż Abstynenci wycofali się wcześniej z turnieju.

Czarnocin wykorzystał potknięcie lidera, kazimierskiego Szalonego Gangu. Gangsterzy stoczyli dramatyczny bój z Lewartem Bejsce, ponosząc porażkę 4:5. Mecz był popisem Wojciecha Słabosza. "Stranieri” ze Skalbmierza strzelił cztery bramki dla Lewartu, co zapewniło jego drużynie czwarte miejsce w tabeli i awans do fazy play off. O mistrzostwo "halówki” powalczy również mistrz ligi stadionowej - Rafis, który pokonał Złoty Team 5:3 i zajął trzecią lokatę.
W cieniu zmagań pierwszoligowców finiszuje też druga dywizja. W grupie A prymat zapewniła sobie już dawno Topola (11 meczów - 11 zwycięstw!), za to nie popisali się jej główni rywale. Shoot Gun przegrał niespodziewanie z Włostowianką 2:5 i stracił pozycję wicelidera. Wskoczył na nią naszpikowany gwiazdami SPOIW Sielec Kolonia, choć... tylko zremisował ze słabym Zakrzowem 2:2.

Nie było niespodzianek w grupie B drugiej ligi. Prowadzący w tabeli Rolmet pewnie pokonał Spartakusa 7:3, a wicelider z małopolskiego Witowa "rozjechał” Zorzę 8:1. Przebudziła się Pływalnia KOS, wygrywając z Drink Teamem 6:4, lecz to zwycięstwo nie zmienia faktu, że kazimierzanie zajmą miejsce dopiero w środku tabeli.
Powiatowej Lidze Futsalu patronuje "Echo Dnia”. Ostatni lutowy weekend przyniesie kibicom mnóstwo emocji. W sobotę, od godziny 15.10, rozegramy sześć spotkań ostatniej kolejki drugiej dywizji, zaś pozostałe obejrzymy w niedzielę. Zaraz po nich zaplanowano pierwsze pojedynki w ramach Pucharu Ligi 2010.
Także w niedzielę, w serii wieczornej, odbędą się mecze play off czołowej czwórki ekstraligi: Czarnocin - Lewart, Szalony Gang - Rafis. Zwycięzcy zmierzą się tydzień później w wielkim finale o koronę mistrza "halówki”.

 źródło: Echo

Kalendarz

ue_stopka.jpg