Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Betlejemski Światło Pokoju w gminie Czarnocin

Dodał : k_adamczyk Data: 2020-12-23 16:46:32 (czytane: 185)

Trwają przygotowania do Świąt. Odliczamy czas do jednego z najważniejszych dni w roku. Pomimo epidemii, tak jak co roku, do gminy Czarnocin dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i instruktorzy przekazują pod prostym i krótkim, ale bardzo ważnym w tym czasie hasłem: Światło służby.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Hasło ma być inspiracją dla wszystkich do niesienia bezinteresownej pomocy na co dzień oraz wezwaniem do wspólnej pracy, działania na rzecz lokalnej społeczności i jej otoczenia. Ten mały płomień przekazywany z rąk do rąk niesie także iskrę nadziei, która w dobie pandemii jest wyjątkowo potrzebna. W czasie, w którym świat wywrócił się do góry nogami, ten symbol dalej wędruje łącząc ludzi i społeczności.

Do  uroczystego przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju doszło podczas sesji Rady Gminy 23 grudnia 2020 r. Zapaloną świecę z rąk dh Małgorzaty Szpyt odebrali Wójt Gminy Czarnocin Pani Maria Kasperek oraz Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Pan Kazimierz Warszawa, którzy tego samego dnia przekazali je dalej do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.

Harcerze odwiedzili również wszystkie parafie, skąd  każdy mieszkaniec ma  możliwość zabrania światła do domu, by towarzyszyło nam przy Wigilijnym Stole.

W imieniu harcerzy 42 Buskiej Drużyny Wielopoziomowej  funkcjonującej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnocinie życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz nadziei na lepsze jutro.

 

                                                                                  Z harcerskim pozdrowieniem, CZUWAJ!

                                                                                  dh Małgorzata Szpyt

20201223_084026.jpg

 

Kalendarz

ue_stopka.jpg