Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

XVII Wyścig Kolarski im. Andrzeja Imosy w Solcu-Zdroju

Dodał : MCK Data: 2008-09-03 10:40:21 (czytane: 4167)

Po raz kolejny na sierpniowym ulicznym kryterium kolarskim w Solcu Zdroju spotykają się miłośnicy rowerowego ścigania się.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Są na tej imprezie jej coroczni bywalcy i grupa nowych, dla których ten wyścig jest kolejnym wyzwaniem, porównaniem swoich sił w peletonie i hołdem oddanym patronowi wyścigu – tragicznie zmarłemu czołowemu zawodnikowi regionu i kraju,  trenerowi młodych adeptów kolarstwa Andrzejowi Imosie.
 

wyscig_solec1a.jpg

wyscig_solec3a.jpg

wyscig_solec4a.jpg

wyscig_solec5a.jpg


Tradycyjnie od wielu lat ścigają się tu dawni przyjaciele i znajomi z kolarskiego peletonu  Andrzeja Imosy – między innymi Stanisław Szymański, Stanisław Walasek, Stefan Kowalczyk z Buska, Jerzy Kruk, Henryk Januszek z Kielc, Fryderyk Trybulec z Mielca, Bronisław Kucybała z Pińczowa. To tu sprawdzali swoje umiejętności młodzi kolarze – dziś jeżdżący w mocnych grupach kolarskich kraju.  

Najmłodszymi zwycięzcami w swojej kategorii wiekowej są w tym roku Izabela Patrzałek z Solca Zdroju i Kacper Chaber z Krakowa (grupa wiekowa do 4 lat).


wyscig_solec_najmlodsza1a.jpg

wyscig_solec_najmlodszy1a.jpg


Najstarszym kolarzem, który dziarsko przemierzył 6 okrążeń nawiązując walkę na trasie z dużo młodszymi od siebie był 77-letni Alfred Pasieka z Ostrowca Świętokrzyskiego.


wyscig_solec_najstarszy1a.jpg


Mocną grupę wystawiła na ten wyścig kazimierska grupa „Rolmet” plasując się w swoich kategoriach w czołówce zwycięzców.


wyscig_solec_rolmet1.jpg


Organizatorem wyścigu jest Gminne Centrum Kultury w Solcu Zdroju przy współpracy z Urzędem Gminy w Solcu Zdroju

 Robert Gwóźdź

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg