Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w Sokolinie - uroczyste podpisanie umowy

Dodał : GS Data: 2017-05-18 14:31:42 (czytane: 244)

W ramach ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w styczniu 2017 r. naboru wniosków do Programu pn. "Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej w szkole podstawowej", Gmina Czarnocin zgłosiła Szkołę Podstawową w Sokolinie.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Dzięki udziale w tym programie już wkrótce pracownia przyrodnicza w szkole zostanie wyposażona w pomoce dydaktyczne, które posłużą głównie wykonywaniu pomiarów, obserwacji i badaniu różnych elementów środowiska: powietrza, wód, gleb, a także przeprowadzaniu doświadczeń z zakresu ochrony środowiska i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Planowany koszt realizacji tego zadania wynosi 25 070,00  zł, z czego 20 000,00 zł stanowi dotacja z WFOŚiGW w Kielcach, a pozostałe 5 070,00 zł to wkład własny gminy.
Uroczyste podpisanie umów między Zarządem WFOŚiGW a gminami miało miejsce w dniu 17 maja w Korytnicy k. Szydłowa. Gminę Czarnocin reprezentowała Wójt Gminy Pani Maria Kasperek.

umowapracownia.jpg 

Kalendarz

ue_stopka.jpg