Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Pływacki rekord Guinnessa w Kazimierzy

Dodał : MCK Data: 2008-02-20 17:28:17 (czytane: 5014)

Kazimierza ma pływacki rekord Guinnessa! Maratonowi czterech pokoleń patronowało 'Echo Dnia', a bicie rekordu oglądała cała Polska.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Po raz pierwszy w kilkusetletniej historii Kazimierza Wielka... brylowała wczoraj "na żywo” w ogólnopolskim programie telewizyjnym. A to za sprawą nowego rekordu Guinnessa w pływaniu całodobowym.
Wynosi on teraz 299 kilometrów i 250 metrów! Nie do wiary, to dwa razy dłuższy dystans niż przed rokiem.

kazimierza_rekord1.jpg
Bohaterowie dnia - to oni, w niedzielę w samo południe, ustanowili w Kazimierzy Wielkiej nowy rekord w pływaniu całodobowym. (KOS)


WIDZIAŁA TO CAŁA POLSKA

II 24-godzinnemu Maratonowi Pływackiemu na basenie przy ulicy Kościuszki patronowało "Echo Dnia”. Wielka sztafeta ruszyła w sobotę, w samo południe. Jako pierwszy wskoczył do wody wiceburmistrz Czesław Kowalski, drugą zmianę dał główny organizator imprezy, szef kazimierskiej pływalni Robert Pleszyński. W sumie rekord Guinnessa biło 96 osób. Przebieg maratonu relacjonowała Telewizja TVP Info. Dzięki trzem wejściom "na żywo” pływackie show z Kazimierzy obejrzały miliony widzów w całym kraju.

Zgodnie z regulaminem, pływaliśmy bez przerwy. Maraton nie mógł zatrzymać się ani na chwilę, także w nocy. Do tej najtrudniejszej próby zgłosiło się 30 wolontariuszy. Egzamin zdali na piątkę. Podobnie jak kazimierscy strażacy płetwonurkowie, którzy przy okazji bili swój rekord - w pływaniu pod wodą. Uzyskali świetny rezultat: 30 kilometrów, dorzucając "gratis” - 20 na powierzchni. A na finał, wczoraj w południe, wykonali efektowną "gwiazdę wodną”.

1200 RAZY - W TĘ I Z POWROTEM

Nowy kazimierski rekord Guinnessa wynosi prawie 300 kilometrów. To... 1200 długości basenu, w tę i z powrotem! Duży udział w pobiciu rekordu mają goście - szkółki pływackie z Dobrodzienia na Lubelszczyźnie (11 osób przepłynęło ponad 72 kilometry) oraz Źródełko z Pińczowa. Właśnie pińczowianin, 17-letni licealista Paweł Dziubiński ma na koncie najwięcej, bo 21 kilometrów. Ubiegłoroczny rekordzista Michał Wójcik przyjechał na bicie rekordu Guinnessa prosto z turnieju piłkarskiego. I choć słaniał się na nogach ze zmęczenia, "wykręcił” drugi rezultat - 17 kilometrów.

To był maraton czterech pokoleń. Najmłodsze wśród startujących były ośmiolatki, z których najdłuższy dystans, aż 1600 metrów przepłynęła Paulina Strzoda z Dobrodzienia. Najstarsi to kazimierzanie Krzysztof Olszycki (73 lata) i Zbigniew Tracz (68 lat). Otrzymali oni puchary, podobnie jak "pogromca Guinnessa” - Grzegorz Antos, sędzia główny maratonu, który jako jedyny nie zmrużył oka w nocy nawet przez minutę. Honorowy tytuł dla najbardziej wytrwałej rodziny przyznajemy dyrektorowi gimnazjum w Cieszkowach Robertowi Lalewiczowi, z córkami Anną i Ewą. Nie tylko pływali na okrągło, ale pomagali też w organizacji imprezy. Kazimierski rekord Guinnessa wywołał ogromne zainteresowanie publiczności. Na zakończeniu maratonu zjawiły się prawdziwe tłumy.

Adam Ligiecki 

źródło: Echo

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.121.68

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg