Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Mikołajki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarnocinie

Dodał : GS Data: 2019-12-02 14:04:23 (czytane: 306)

29.11.2019r. na sali w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnocinie gościliśmy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z rodzicami. Zaprosiliśmy dzieci z naszej gminy do udziału w Projekcie organizowanym przez Instytut Książki pod nazwą - Mała Książka Wielki Człowiek.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Celem projektu „Mała książka -wielki człowiek” jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa
w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przyjęcie zaproszeń i liczny udział w spotkaniu.
W ramach Projektu każde dziecko otrzymało w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”.

Dla dzieci przedstawiliśmy także spektakl literacko – muzyczny „ Śpiewająca biblioteka", który wprowadził wszystkich w świat baśni i muzyki. Wyjątkową atrakcją była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował naszych szczególnych gości słodkościami.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Wójt Maria Kasperek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Warszawa, którzy patronują naszym spotkaniom, Pani Beata Buła, radna Rady Powiatu, Dyrektorzy szkół, Panie wychowawczynie, które opiekują się przedszkolakami.

Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

 

Kalendarz

ue_stopka.jpg