Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Zawiadomienie o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi w miejscowości Bieglów

Dodał : malgorzata_pieron Data: 2021-09-23 14:31:01 (czytane: 203)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Znak: RK.7033.5.2021    


Zawiadomienie o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi w miejscowości Bieglów


Wójt Gminy Czarnocin informuje, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju decyzją znak: NHS.9020.14.140.21 z dnia 23.09.2021 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego Działoszyce.
W wyniku przeprowadzonych przez akredytowane Laboratorium PSSE w Busku-Zdroju badań wody w ramach kontroli urzędowej stwierdzona została obecność paciorkowców kałowych w liczbie 13 j.t.k. w 100 ml wody przy najwyższej dopuszczalnej wartości 0 j.t.k. określonej w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).
Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Busku-Zdroju zakazuje się spożywania wody z wodociągu do czasu uzyskania pozytywnych wyników badania, stwierdzających jej przydatność do spożycia. Woda może być wykorzystywana tylko do prac porządkowych (np. mycie podłóg) i spłukiwania toalet.
Woda do celów spożywczych w pojemnikach półtoralitrowych oraz pięciolitrowych będzie dostarczana mieszkańcom przez pracowników Urzędu Gminy w Czarnocinie.
Zawiadomienie dotyczy miejscowości Bieglów.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 41 3512169.

 do pobrania Decyzja


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.205.167.104

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg