Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Koncert grupy MR. POLLACK.

Dodał : AT Data: 2012-03-10 10:27:06 (czytane: 1748)

Zapraszamy na koncert grupy MR. POLLACK, który odbędzie się 10 marca 2012r, w Karczmie "U Chłopa w Busku-Zdroju". Start o godz. 20.00.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni,Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk...)(gitara, śpiew, programowanie) i Grzegorz Polak (bębny, śpiew).

Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę pt."QN".

 

mrpollack.jpg 


W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in'93 International, występując z Jackiem Królikiem (obecnie"Brathanki") i Piotrem Żaczkiem (obecnie"AlexBand"). W 1995 firma "GK" podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt."Manhattan-One" w nagraniu, której wziął udział Grzegorz Skawiński gitarzysta zespołu O.N.A.

Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów "Gitara i Bas" umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii "Nowa Nadzieja Gitary" w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa "Professional Music Press" mistrzowskie instruktażowe video dla gitarzystów pt."Granie Na Manhattanie", w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty "Manhattan-One".

Ostatnie 3 lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem "Real Deal" podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. "Air On 6 Strings" zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov ("Lot Trzmiela" na gitarę elektryczną) itd.

W 2002 roku w USA,wytwórnia płytowa "Guitar 9 Records" uznała Jacka za Nieodkryty Talent Gitarowy.

Ostatnio w wywiadzie dla fanów zespołu O.N.A. leader zespołu;Grzegorz Skawiński zaliczył Jacka Polak do ścisłej czołówki polskiej gitary;

"Redaktor : którego ze współczesnych polskich gitarzystów rockowych najbardziej cenisz?

Grzegorz Skawiński : Jacek Królik, Maciek Gładysz, Jacek Polak, ze starszych Darek Kozakiewicz, Janek Borysewicz, Marek Raduli" (szczegóły na stronie :http://www.ona.vis.pl/art25.html )


Od 1 Czerwca do 25 Lipca 2004 r. zespół koncertował z wielkim powodzeniem w USA m.in. w legendarnym klubie "CBGB's" na Mahattanie ,"Hoges & Heifers" oraz wielu innych.

Obecnie zespól pracuje nad nową autorską płytą, która podobnie jak wszystkie poprzednie wydawnictwa będzie dostępna na internetowych stronach zespołu (angielskiej z Londynu i polskiej).Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg