Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Będzie umowa na Europejskie Centrum Bajki

Dodał : MCK Data: 2008-02-28 09:18:54 (czytane: 4335)

Pacanów długo i cierpliwie czekał na ten dzień i... wreszcie stało się. Ma być podpisana umowa na wykonawstwo Europejskiego Centrum Bajki.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Uroczystość odbędzie się w samo południe, w Kielcach, w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim. Ma to wymiar szczególny, ponieważ marszałek Adam Jarubas jest gorącym orędownikiem budowy bajkowego centrum.

pacanow_centrum_bajki1.jpg
Tak ma wyglądać bajkowe centrum w Pacanowie. (A. Ligiecki)


To flagowa inwestycja Pacanowa, ważna również dla Ponidzia i regionu świętokrzyskiego. Jej wartość kosztorysową szacowano na 21 milionów złotych, z czego blisko połowę stanowi dofinansowanie z "mechanizmu norweskiego” Unii Europejskiej. W kosztach partycypują ponadto minister kultury, samorząd wojewódzki oraz gmina Pacanów. Długo trwało znalezienie wykonawcy. Po trzech "spalonych” przetargach ruszyły negocjacje z wiodącym oferentem - kielecką firmą Mitex. Nie były to łatwe rozmowy, w końcu jednak udało się znaleźć kompromis finansowy.

Po podpisaniu umowy potrzeba trochę czasu - na procedury, załatwianie formalności, przekazanie placu budowy. Jest realna szansa, że roboty ruszą w marcu. - Od początku byłem optymistą i cieszę się, że uda nam się rozpocząć tę bardzo ważną dla nas inwestycję. Pomimo niewielkiego poślizgu wierzę, że na otwarciu Europejskiego Centrum Bajki spotkamy się w połowie 2009 roku - zapowiada wójt Pacanowa Wiesław Skop.

/ALI/

źródło: Echo

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg