Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

28 Finał zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przez Sztab Zarejestrowany przy Szkole Podstawowej w Cieszkowach

Dodał : GS Data: 2020-01-16 11:07:11 (czytane: 126)

W połowie stycznia każdego roku cała Polska jednoczy się wokół jednej akcji jaką jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W tym roku odbył się on po raz 28 w niedzielę 12 stycznia. W sztabie zorganizowanym przy Szkole Podstawowej w Cieszkowach było zarejestrowanych 28 osób ze wszystkich 3 szkół Gminy Czarnocin. Oprócz tradycyjnej zbiórki do puszek, odbyły się także licytacje gadżetów. Łącznie uzbierano kwotę: 10 080, 05 zł.

Tegoroczny cel zbiorki to zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Uczestnictwo w zbiorkach dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozwala osiągać wartościowe cele społeczne takie jak jednoczenie środowisk szkolnych oraz mieszkańców z terenu całej Gminy. Dzieci zaangażowane w wolontariat WOŚP z radością uczestniczą w tej, jak i wielu innych akcjach społecznych. Satysfakcja z możliwości niesienia pomocy u uczniów jest ogromna. Szkoły poprzez zgłoszenie udziału w tego typu przedsięwzięciach przyczyniają się do wyzwolenia w uczniach dobroci, która w nich drzemie a bez wątpienia wynika ona z dobrego wychowania.

Sztab przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Cieszkowach składa serdeczne podziękowania mieszkańcom Gminy Czarnocin za dar serca w postaci zebranych pieniędzy. Kwota, jaką udało się zebrać oraz fakt, że z roku na rok jest ona coraz większa dowodzi, że w naszym środowisku lokalnym cały czas ważne są takie wartości jak wrażliwość, szlachetność, solidarność i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Kalendarz

ue_stopka.jpg