Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

Wznowienie prac na Grodzisku w Stradowie!

Dodał : szpyt_m Data: 2024-05-23 08:17:21 (czytane: 218)

W dniu 21 maja 2024 roku Pani Beata Buła - Wójt Gminy Czarnocin podpisała dokumenty umożliwiające kontynuowanie realizacji projektu "Zagospodarowanie przestrzeni turystycznej w miejscowości Stradów".

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Prace zostały wstrzymane w dniu 29.05.2023 roku na skutek interwencji  prof. dr hab. Sylwestra Czopek - Przewodniczącego Komitetu Nauk Pra-i Protohistorycznych Polskiej Akademii Nauk z Warszawy do Ministra Kultury.
Konieczne było dokonanie skomplikowanej  zmiany projektu budowlanego w taki sposób, aby roboty budowlane w jak najmniejszym  stopniu ingerowały,   w niezbadaną do końca, strukturę Grodziska w Stradowie .
Prace mają być zakończone do dnia 26 października 2024 roku .
Zrealizowanie projektu stworzy w Gminie Czarnocin wyjątkową w skali krajowej  atrakcję  turystyczną, której funkcjonowanie wpłynie bardzo korzystnie nie tylko na promocję Gminy Czarnocin, ale stanie się impulsem do rozwoju gospodarczego Stradowa oraz całej Gminy Czarnocin .
Powstanie  przestrzeń  dla rozwoju przedsiębiorczości mieszkańców Gminy  Czarnocin związanej z usługami, w szczególności agroturystyką . 

2_2.jpg

1_2.jpg

4_2.jpg
 


Kalendarz

ue_stopka.jpg