Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

Ćwiczenia powiatowe pk. CZARNOCIN 2024

Dodał : szpyt_m Data: 2024-06-07 09:06:36 (czytane: 242)

W dniu 5 czerwca odbyły się w Czarnocinie ćwiczenia powiatu kazimierskiego, których organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie procedur alarmowania, łączności, współpracy służb, umiejętności dowodzenia oraz przygotowania sił i środków PSP, OSP, a także jednostek współdziałających.
Ćwiczenia zostały podzielone na trzy epizody. Pierwszy zakładał podłożenie podejrzanej przesyłki do budynku Urzędu Gminy, podejrzenie skażenia części pracowników nieznaną substancją chemiczną i ewakuację pozostałych pracowników i interesantów.  Drugi epizod dotyczył wypadku  komunikacyjnego samochodu osobowego z busem pasażerskim z dużą ilością poszkodowanych. Ostatnim elementem był pożar na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie, ewakuacja uczniów i pracowników oraz opanowanie zagrożenia pożarowego.
W ćwiczeniach uczestniczyło ponad 100 osób, w tym zastępy państwowej i ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu, obserwatorzy z województwa, służby medyczne, przedstawiciele Policji, Sanepidu, Powiatowego Zarządu Dróg, Gminnego i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Ćwiczenie podsumował obecny Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marcin Machowski.

Podziękowania za sprawne przeprowadzenie ćwiczeń, a także współpracę złożyła na ręce Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta i Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Marcina Oziębło Pani Beata Buła –Wójt Gminy Czarnocin. Pani wójt doceniła ogromne zaangażowanie wszystkich służb i podkreśliła, jak ważna jest rola takich ćwiczeń w budowaniu poczucia bezpieczeństwa w społeczeństwie, a także w przypadku reagowania na prawdziwe zdarzenia.

                                                                                                    Opracowała: Małgorzata Szpyt

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.jpg

16.jpg

17.jpg

 

18.jpg 

19.jpg 

20.jpg 

21.jpg 

22.jpg 

23.jpg 

24.JPG 

25.JPG 

26.JPG 

 Kalendarz

ue_stopka.jpg