Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

W Pińczowie powstanie nowy parking.

Dodał : AT Data: 2012-03-23 14:50:49 (czytane: 2304)

Parking na 50 samochodów powstanie, przy ulicy Grunwaldzkiej w Pińczowie. Będzie tam także miejsce postojowe dla autokaru. Burmistrz Pińczowa- Włodzimierz Badurak tłumaczy, że potrzebę wybudowania w tym miejscu parkingu, mieszkańcy sygnalizowali od wielu lat.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Przy ulicy Grunwaldzkiej znajduje się kościół, dlatego problem ze znalezieniem wolnego miejsca dla samochodu pojawia się zwłaszcza w niedziele.

Burmistrz przyznaje, że Pińczów, podobnie jak inne świętokrzyskie gminy, zmaga się z brakiem miejsc postojowych, zwłaszcza w centrum miasta. Dlatego w ostatnich latach, przy okazji realizacji różnych inwestycji drogowych, budowane są także parkingi. Powstały m.in. przy miejskim targowisku i w pobliżu Starostwa Powiatowego.

Budowa parkingu przy ulicy Grunwaldzkiej w Pińczowie kosztować będzie 170 tysięcy złotych. Inwestycja do użytku oddana zostanie w lipcu tego roku.

Iwona Murawska
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe


Kalendarz

ue_stopka.jpg