Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

Obietnica Zucha i Przyrzeczenie Harcerskie

Dodał : k_adamczyk Data: 2024-04-22 14:56:26 (czytane: 185)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W dniu 19 kwietnia 2024 r. po przeszło półrocznych przygotowaniach zuchy i harcerze z 42 Buskiej Drużyny Wielopoziomowej z Czarnocina przystąpili do złożenia Obietnicy Zucha i Przyrzeczenia Harcerskiego. Uroczysta zbiórka odbyła się na sali Gminnego Ośrodka Kultury, która zamieniła się w leśną polanę, na której  „zapłonęło”  harcerskie ognisko. Rozpalenia ognia symbolizującego 10 punktów Prawa Harcerskiego dokonała dh. pwd. Małgorzata Szpyt, a wygłoszona przez nią gawęda wprowadziła wyjątkowy, uroczysty nastrój. Następnie odśpiewano Hymn Harcerski i drużynowa odczytała rozkaz. Obietnicę Zucha złożyła jedna druhna, natomiast Przyrzeczenie Harcerskie złożyło 13 druhen i 3 druhów.  
W tej niecodziennej zbiórce i niezwykłej uroczystości brali również udział rodzice, sympatycy harcerstwa, a także zaproszeni goście, a wśród nich Wójt Gminy Czarnocin Pani Maria Kasperek, Pani Agata Wróbel- Zastępca Wójta Gminy, a także  dyrektorzy szkół: Pani Agata Lalewicz, Elżbieta Bielecka oraz Robert Lalewicz. Drużynowa złożyła podziękowania dla samorządu za dotychczasową współpracę, pomoc i finansowanie działalności drużyny, natomiast Pani Wójt doceniła zaangażowanie w reaktywację harcerstwa na terenie naszej gminy, a także wyraziła dumę i podziękowanie za aktywność, udział w gminnych uroczystościach oraz godne reprezentowanie. Harcerze otrzymali od gości pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze, a dorośli z nostalgią wspominali czas, kiedy sami byli harcerzami. Uroczystość zakończyła się wspólnym kręgiem, iskierką przyjaźni oraz harcerskim pozdrowieniem „CZUWAJ!”.
                                Opracowała: Małgorzata Szpyt

Kalendarz

ue_stopka.jpg