Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Nasi uczestnicy XVII Maratonu Pływackiego

Dodał : k_adamczyk Data: 2024-03-15 20:36:15 (czytane: 124)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Już kolejny raz na basenie Wodny Raj w Kazimierzy Wielkiej odbył się 24 godzinny maraton pływacki. Gmina Czarnocin miała solidną reprezentację 34 uczniów ze szkół podstawowych z Czarnocina i Cieszków. Łącznie w maratonie wzięło udział 225 uczestników, którzy przepłynęli 1421 km i 400m. W piątek w szkołach na uroczystych apelach odbyło się podsumowanie wydarzenia, na które zostali zaproszeni Pani Wójt Maria Kasperek i Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Warszawa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a najlepsi również puchary, a od przedstawicieli samorządu wraz z gratulacjami słodycze i listy gratulacyjne dla szkół. Tym bardziej nam miło, że wszyscy wspólnie pracowali na sukces i Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Czarnocinie zajęła w maratonie I miejsce w kategorii szkoły podstawowe.


Wszystkim uczestnikom a także opiekunowi Panu Pawłowi Paczkowskiemu jeszcze raz gratulujemy uzyskanych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć sportowych i naukowych.


Kalendarz

ue_stopka.jpg