Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Przedświąteczne kolędowanie w szkołach

Dodał : k_adamczyk Data: 2023-12-22 17:01:49 (czytane: 213)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem w szkołach na terenie gminy Czarnocin odbywają się jasełka i przedświąteczne spotkania. Z kolędą i wspaniałymi prezentami do szkół przybyła Pani Wójt Maria Kasperek, a także Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Warszawa.
W czwartek wizytowali w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Cieszkowach, gdzie poza świątecznymi życzeniami była okazja do wyróżnienia i złożenia gratulacji nauczycielce  wychowania przedszkolnego, Pani Iwonie Łudzik, która w plebiscycie Echa Dnia zajęła I miejsce w powiecie w kategorii Nauczyciel przedszkola.
W piątek uroczyste spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej im. Leona Wójcickiego w Sokolinie, oraz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czarnocinie. Poprzez recytację, śpiew kolęd i pastorałek  uczniowie przenieśli nas w radosną atmosferę świąt. Była to doskonała okazja do wspólnego przeżywania kolejnych urodzin Jezusa. Świąteczna dekoracja oraz zaprezentowany program wprowadził uczestników spotkań w szczególny nastrój.
Podczas tychże uroczystości do szkół trafiło również Betlejemskie Światełko Pokoju, które na ręce dyrektorów szkół przekazała drużynowa 42 Buskiej Drużyny Wielopoziomowej  z Czarnocina, dh. pwd. Małgorzata Szpyt.

                                Opracowała: Małgorzata SzpytKalendarz

ue_stopka.jpg