Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Spotkania opłatkowe w miejscowościach Cieszkowy i Krzyż

Dodał : k_adamczyk Data: 2023-12-18 19:31:24 (czytane: 191)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Czas przed świętami Bożego Narodzenia, to nie tylko porządki i przygotowania do wigilii ale również czas, w którym lokalne społeczności spotykają się, aby podsumować mijający rok i zaplanować działania na kolejny, życząc sobie spełnienia marzeń, zdrowia i pogody ducha w nadchodzącym Nowym Roku.
17 grudnia  odbyły się dwa spotkania opłatkowe zorganizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich w Cieszkowach i Krzyżu, w których uczestniczyli mieszkańcy tych wsi a także władze samorządowe: Wójt Gminy Czarnocin Pani Maria Kasperek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Warszawa, Radna Powiatu Pani Beata Buła, Sekretarz Gminy Pani Agata Wróbel oraz Proboszcz Parafii Św. Jakuba w Probołowicach ks. Krzysztof Wrzesień. Pani wójt podziękowała wszystkim członkiniom kół i mieszkańcom za ich pracę i zaangażowanie w wydarzenia organizowane na terenie gminy, a także pogratulowała współpracy, jedności i chęci do działania na rzecz lokalnej społeczności. Nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem, życzeń i głośnego kolędowania. Spotkania wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.

1_1.jpg

2_1.jpg

4_1.jpg

5_1.jpg

6_1.jpg

7_1.jpg

8_1.jpg

9_1.jpg

10_1.jpg


Kalendarz

ue_stopka.jpg