Klub Dziecięcy w Gminie Czarnocin
W dniu 20 maja 2026 roku Rada Gminy w Czarnocinie podjęła uchwałę w sprawie
utworzenia jednostki budżetowej pn.: Klub Dziecięcy w Gminie Czarnocin”, realizując tym
samym postanowienia umowy podpisanej przez gminę z Wojewodą Świętokrzyskim na
realizację przedsięwzięcia pn.: „ Utworzenie miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w
Klubie Dziecięcym w Gminie Czarnocin w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029”.
Zakończenie robót adaptacyjno-budowlanych rozpoczęło działania związane z
uruchomieniem Klubu dziecięcego, który działalność opiekuńczą rozpocznie z dniem 1
września 2026 r. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do Klubu dziecięcego, w związku z tym
proszę o śledzenie strony internetowej gminy oraz profilu na Facebooku.
Klub dziecięcy to forma opieki nad małymi dziećmi, podobna do żłobka, sprawowana nad
dziećmi w wieku od ukończenia 1 roku życia do 3 lat. Jest to miejsce, gdzie dzieci mogą
przebywać pod opieką wykwalifikowanych opiekunów, bawić się, rozwijać i uczyć
podstawowych umiejętności społecznych.
W ramach inwestycji przebudowano pomieszczenia w Szkole Podstawowej w Cieszkowach,
tym samym powstało całkowicie odrębne pomieszczenie przeznaczone na klub, z szatnią
i łazienką. Pozwoli to na utworzenie 16 miejsc dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat.
Szczegóły co do zasad funkcjonowania Klubu dziecięcego, naboru i opłat zostaną podane z
chwilą gdy zostaną ostatecznie ustalone.