Przejdź do treści Otwórz panel dostępności Przejdź do nawigacji głównej
29 kwietnia, 2026

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

💕Ponad pół wieku temu przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali się darzyć uczuciem. Krocząc we dwoje małżeńskim szlakiem, na swojej drodze napotykali radości i smutki. Pielęgnowali swoje związki, rozwijali je, ubogacali, dbali o siebie nawzajem, razem pokonywali trudy życia i doczekali się jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

💍Złote Gody to wyjątkowe wydarzenie będące symbolem ich wzajemnej wierności i miłości, dowodem wspólnego zrozumienia, tolerancji i szacunku – istoty związku małżeńskiego.

Z tej okazji, we wtorek 28 kwietnia 2026 roku, w niezwykle uroczystej oprawie odbyły się obchody 50-lecia pożycia par małżeńskich. Złote Gody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele Wniebowzięcia NMP w Czarnocinie, nadając wydarzeniu szczególnie podniosły charakter.

🌟Na tegoroczną uroczystość, aby towarzyszyć jubilatom w tej wyjątkowej chwili, przybył gość specjalny – Pan Michał Skotnicki, Wicewojewoda Świętokrzyski. Małżonkom towarzyszyły również władze Gminy na czele z Wójt Gminy Panią Beatą Bułą, Przewodniczącym Rady Gminy Panem Sebastianem Wojasem oraz Sekretarz Gminy Panią Agatą Wróbel.

👏Wójt Gminy Pani Beata Buła wygłosiła słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

🏅Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonała Wicewojewoda Świętokrzyski Pan Michał Skotnicki.

Wicewojewoda również wyraził uznanie i podziw dla Jubilatów za ogrom pracy, jaki włożyli w budowanie swoich rodzin przez 50 i więcej lat wspólnego życia oraz życzył im wielu kolejnych, przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku oraz radości z każdego dnia i wszelkiej pomyślności.

💐Jubileusz 50–lecia małżeństwa świętowali Państwo 💐

Elżbieta i Tadeusz Atłas

Grażyna i Witold Cichy

Józefa i Stanisław Durbacz

Maria i Tadeusz Gruszka

Danuta i Grzegorz Kiliańczyk

Zofia i Adam Makieła

Elżbieta i Wiesław Nowak

💎W uroczystości uczestniczyły również pary, które obchodziły 55-lecie pożycia małżeńskiego:

Stanisława i Stefan Górniak

Marianna i Tadeusz Miszczyk

Janina i Krzysztof Regdos

Krystyna i Zbigniew Fucia

Anna i Zdzisław Kowalscy

Krystyna i Henryk Molo

💎Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

Stanisława i Jan Dufaj

Alicja i Marian Galus

Irena i Władysław Idus

Janina i Jan Kuliś

Leokadia i Stanisław Lech

Maria i Józef Paczkowscy

Alina i Józef Piotrowscy

Jadwiga i Jan Ścisło

Jadwiga i Stanisław Wróbel

Halina i Leon Kubiccy

Jolanta i Edward Łudzik

Marianna i Wacław Wiązania

Zofia i Jan Wolscy

💎Jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

Julianna i Władysław Cerazy

Marianna i Stanisław Dryja

Marianna i Stanisław Dybek

Feliksa i Kazimierza Łata

💛Nie każdy może świętować takie wspaniałe jubileusze, nie każdy ma tyle pięknych wspólnych wspomnień, nie każdy potrafi tak kochać i w tej miłości wytrwać. Dlatego patrzymy na te pary z wielkim szacunkiem i gratulujemy im tego bycia razem – na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie, w doli i niedoli. Razem – na zawsze.

🎉Życzymy wszystkim Jubilatom kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu, zgodzie i wzajemnej miłości🎉