Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Serdecznie witam na oficjalnej stronie naszej malowniczej Gminy. Gmina Czarnocin to miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie tradycje rolnicze łączą się z pięknem przyrody. Rozległe pola, zielone łąki i lasy tworzą krajobraz, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Każdy, kto choć raz odwiedzi nasze okolice, doceni ich niezwykły urok i harmonię.
Zapraszam. Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin

Gmina Czarnocin uczciła 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dodał : k_adamczyk Data: 2024-05-07 14:26:21 (czytane: 201)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W dniu 3 maja w Czarnocinie obyły się gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Władze samorządowe gminy z Wójt Gminy Panią Beatą Bułą oraz Przewodniczącym Rady Gminy Panem Sebastianem Wojasem na czele, radni, kierownicy jednostek gminnych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy urzędu gminy zaproszeni goście oraz licznie przybyli mieszkańcy uczestniczyli w patriotycznej mszy świętej w kościele pw. NMP w Czarnocinie, którą odprawił proboszcz ksiądz Adam Kornalski.  Uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych szkół oraz jednostek OSP z terenu gminy, jednostki strzeleckiej „Niepodległość” im. gen. Bronisława Kwiatkowskiego, zuchów i harcerzy z 42. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej z Czarnocina, delegacji Klubu Senior+ z Soboszowa. Wójt Gminy Pani Beata Buła wygłosiła przemówienie, w którym przypomniała, jak ważne dla historii naszego kraju było uchwalenie Konstytucji 3 Maja
w odniesieniu do czasów współczesnych. Pani Wójt skierowała również słowa podziękowania za udział w tak pięknej, patriotycznej uroczystości. Po mszy świętej obył się przemarsz i złożenie przez delegacje wiązanek, kwiatów oraz zapalenie symbolicznych zniczy w miejscach pamięci.

Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za udział w uroczystości!

 

Kalendarz

ue_stopka.jpg