Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA BABĆ I DZIADZIUSIÓW - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SOKOLINIE ORAZ ZAKOŃCZENIE AKCJI POD NAZWĄ: „BĄDŹ WIDOCZNY – NOŚ ODBLASKI”

Dodał : malgorzata_pieron Data: 2024-02-09 19:06:04 (czytane: 303)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W dniu 8 lutego, tuż przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku, w Szkole Podstawowej w Sokolinie odbyła się bardzo ważna uroczystość, a były to szkolne obchody Dnia Babci i Dziadka.

Babcie i Dziadkowie to niezmiernie wyjątkowe osoby dla wnucząt. Bycie dziadkiem lub babcią to spełnianie kolejnej roli rodzinnej i społecznej, niezwykle ważnej i wymagającej, ale również niosącej pozytywne emocje.

Istota obchodzonego święta mówi, że gośćmi honorowymi byli oczywiście Babcie i Dziadkowie uczniów Szkoły Podstawowej w Sokolnie oraz władze gminne. Gminę Czarnocin reprezentowała Wójt Gminy Czarnocin – Pani Maria Kasperek oraz Przewodniczący Rady Gminy w Czarnocinie – Pan Kazimierz Warszawa.

Dyrektor Szkoły, Pani Elżbieta Bielecka wraz z całym Gronem Pedagogicznym oraz wspaniałymi aktorami – uczniami – wnukami, zadbała o przygotowanie na tą uroczystość wspaniałego programu artystycznego. Było mnóstwo muzyki, śpiewu i tańca. Nie zabrakło również życzeń władz gminy dla gości honorowych, Pani Maria Kasperek – Wójt Gminy Czarnocin pięknie mówiła o tym wyjątkowym święcie.

Pani Wójt nie kryła wzruszenia, zwróciła uwagę na piękną grę artystów – uczniów, solidne ich przygotowanie, każdy szczegół dopracowany perfekcyjnie, w tym trafna scenografia, piękne wykonania wokalne, świetnie przygotowane układy taneczne oraz zwracające szczególną uwagę idealne stroje artystów.

Pani Wójt z zachwytem mówiła o młodych artystach występie jagódek, potem górale i zbójnickie śpiewanie i tańce, hiszpańskie rytmy z torreadorem, tańce cha cha czy rock and rolle, pięknie wyśpiewane piosenki, wytańczone układy taneczne.

Następnie Pani Wójt zwróciła się dla Babć i Dziadziusiów zaznaczając, że to właśnie Babcie i Dziadkowie są najważniejszymi filarami rodziny. „Rodzina to skarb, to największy majątek, rodzina to wszystko i nie ma w tym najmniejszej przesady. To w rodzinach wszystko się zaczyna, bo w rodzinach zaczyna się życie i w rodzinach nigdy nie kończy się miłość. To na rodzinę można liczyć zawsze, niezależnie od sytuacji. Rodzina jest najważniejsza dla każdego z nas. Babcia  i Dziadek dla swoich wnucząt są tymi, którzy nigdy nie odmówią im poświęcenia czasu. Babcia i Dziadek zawsze znajdą czas dla swoich wnucząt. (…) Za wszystko, co Wy dajecie każdego dnia swoim wnuczętom dziś Wasze wnuki tańcem, piosenką Wam dziękują. Babcia i Dziadek pomimo słabszego wzroku widzą więcej, bo widzą nawet to, czego inni nie zauważają, i czują to czego inni jeszcze się nie domyślają. Wasze doświadczenie, Wasz czas poświęcony to skarb”. (…) Były również życzenia władz gminy skierowane do Babć i Dziadków: dużo zdrowia, miłości i radości, szacunku od swoich dzieci i wnuków. Pan Kazimierza Warszawa podsumował, iż życzenia przekazane od wnucząt w formie śpiewanego i tańczonego programu artystycznego to nic innego jak uczta. Nie krył zachwytu.

Piękne słowa o rodzinie, miłości wnuków do swych dziadków oraz dziadków do swych wnucząt były efektem wielu wzruszeń wśród przybyłych Babć i Dziadków.

Na koniec uroczystości, jako zakończenie gminnej profilaktycznej Akcji pod nazwą: „Bądź widoczny – noś odblaski” skierowanej do wszystkich przybyłych Seniorów z naszej gminy oraz gości rozdano odblaski. Patronat honorowy nad Akcją „Bądź widoczny – noś odblaski ” pełni Wójt Gminy Czarnocin. Wszystkie przybyłe osoby otrzymały rozdane przez pracowników GOPS odblaskowe elementy – opaski odblaskowe, dzięki którym piesi uczestnicy ruchu drogowego będą mogli czuć się bezpieczniej poruszając się po zmroku oraz będą widoczni dla kierowców.

Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze.

 

Kalendarz

ue_stopka.jpg