Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie - Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Czarnocinie oraz kontynuacja Akcji pod nazwą: „Bądź widoczny – noś odblaski”.

Dodał : malgorzata_pieron Data: 2024-02-02 12:08:40 (czytane: 264)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W dniu 26 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Czarnocinie odbyła się bardzo ważna uroczystość – Dzień Babci i Dziadka.

Babcie i Dziadkowie to bardzo ważne osoby dla swoich wnucząt. Dają tyle miłości i zrozumienia ile tylko wnuczęta dadzą radę udźwignąć. Uczniowie przygotowali na tą wyjątkową uroczystość piękne plakaty przedstawiające wizerunki babć i dziadków: i tak oto widzą swoich dziadków

Babcia to oczy, które widzą to czego nie widać, to uszy, które zawsze wysłuchają. Babcia to ręce, które zawsze przytulą, to dłonie, które przygotują pyszne łakocie. Babcia to także serce, które jest wyjątkowo wrażliwe i cierpliwe, to nogi, które pójdą za wnukami na koniec świata, to uśmiech piękny i miły, który zawsze dodaje siły.

Dziadziuś, to głowa na dobre rady, to dłonie nie tylko do głaskania, ale także do wspólnego majsterkowania. Dziadzia to ręce zdrowe i silne, gotowe nieść pomoc, to nogi które lubią zagrać w piłkę. Dziadzia to serce życzliwe, to uśmiech zawsze prawdziwy.

Charakter uroczystości mówi, że gośćmi honorowymi byli oczywiście Babcie i Dziadkowie uczniów Szkoły Podstawowej w Czarnocinie, Gminę Czarnocin, w imieniu Wójt Gminy Czarnocin Pani Marii Kasperek reprezentowała Pani Agata Wróbel – Zastępca Wójta Gminy Czarnocin oraz Pana Kazimierz Warszawa – Przewodniczący Rady Gminy w Czarnocinie.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie – wnukowie przygotowali na tą uroczystość piękny wzruszający program artystyczny, było dużo muzyki, tańca, śpiewu. Były również życzenia władz gminy dla gości honorowych, Pani Agata Wróbel odczytała list przekazany przez Wójt Gminy Czarnocin Panią Marię Kasperek skierowany do wszystkich przybyłych na uroczystość.

Pani Wójt w swym liście podkreślała jak ważnym ogniwem jest rodzina. „Rodzina, to wszystko, co naprawdę mamy. Rodzina to skała, na której wszystko jest zbudowane, a Wy dziadkowie jesteście najważniejszymi filarami tej budowli jaką jest Rodzina. (…) Rodzina jest miejscem, gdzie zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy. Babcia i Dziadek są częścią życia dla swoich wnucząt, to oni sprawiają, że życie ich jest barwne i kolorowe, a wnuczęta dają nam dziadkom tyle ciepła i radości, że zapominamy czym jest samotność – największy problem ludzi starszych. (...) Życzę wszystkim babciom i dziadkom tyle miłości i radości, ile Wy dajecie swoim wnukom, życzę dużo zdrowia oraz sił do życia i aktywności zawodowej i tej zwykłej codziennej. Szacunku od swoich wnuków, niech Wasze doświadczenie i mądrość życiowa będą dla nich drogowskazem i przykładem”. To piękne i refleksyjne słowa, ale bardzo trafne. Piękne życzenia dla babć i dziadków życząc zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości, zadowolenia oraz dumy z wnucząt przekazał Pan Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Warszawa. Pan Przewodniczący Rady Gminy pogratulował pięknego programu artystycznego w wykonaniu uczniów oraz przekazał na ręce Dyrektor – Pani Agaty Lalewicz dla wszystkich uczniów słodycze.

Ważnym punktem obchodów była kontynuacja Akcji pod nazwą: „Bądź widoczny – noś odblaski” skierowana do wszystkich przybyłych Seniorów z naszej gminy oraz gości. Patronat honorowy nad Akcją „Bądź widoczny – noś odblaski ” pełni Wójt Gminy Czarnocin. Wszystkie przybyłe osoby otrzymały rozdane przez pracowników GOPS odblaskowe elementy – opaski odblaskowe, dzięki którym piesi uczestnicy ruchu drogowego będą mogli czuć się bezpieczniej poruszając się po zmroku oraz będą widoczni dla kierowców.

Czas spędzony upłynął w miłej atmosferze.

 

Kalendarz

ue_stopka.jpg