Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

DZIEŃ BABCI I DZIADZIUSIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CIESZKOWACH ORAZ INAUGURACJA AKCJI POD NAZWĄ: "BĄDŹ WIDOCZNY - NOŚ ODBLASKI"

Dodał : malgorzata_pieron Data: 2024-01-28 22:36:15 (czytane: 326)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W dniu 23 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Cieszkowach odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to słowa, w których zawiera się tak wiele emocji. Więź jaka łączy to dwa pokolenia jest niezwykła, a przeżycia dzieciństwa związane z dziadkami mają niezapomniany „zapach”.

Babcia i Dziadek to bezpieczeństwo, spokój, to ciepło. To zapach świeżo wyjętej z piekarnika drożdżówki, to czas spędzony beztrosko, to ręce, które zawsze dają ukojenie.

Jak wskazuje sam charakter uroczystości gośćmi honorowymi uroczystości były Babcie i Dziadkowie uczniów Szkoły Podstawowej w Cieszkowach. Wśród gości nie zabrakło także Pani Marii Kasperek – Wójt Gminy Czarnocin, Pani Agaty Wróbel – Zastępcy Wójta Gminy Czarnocin oraz Pana Kazimierza Warszawy – Przewodniczącego Rady Gminy w Czarnocinie. Był piękny program artystyczny wykonany przez uczniów oraz podarunki dla Babć i Dziadziusiów własnoręcznie wykonane przez wnuków.

Ważnym punktem obchodów była inauguracja Akcji pod nazwą: „Bądź widoczny – noś odblaski” skierowana do wszystkich przybyłych Seniorów z naszej gminy oraz gości. Patronat honorowy nad Akcją „Bądź widoczny – noś odblaski ” pełni Wójt Gminy Czarnocin. Wszystkie przybyłe osoby otrzymały rozdane przez pracowników GOPS odblaskowe elementy – opaski odblaskowe, dzięki którym piesi uczestnicy ruchu drogowego będą mogli czuć się bezpieczniej poruszając się po zmroku.

Dzień Babci i Dziadka to piękna okazja do spotkań.

 FOTO_1.JPG

IMG_1771.JPG 

IMG_1773.JPG 

IMG_1777.JPG 

IMG_1779.JPG 

IMG_1794.JPG 

IMG_1799.JPG 

IMG_1800.JPG 

IMG_1801.JPG 

IMG_1809.JPG 

IMG_1817.JPG 

Kalendarz

ue_stopka.jpg