Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Harcerska wigilia

Dodał : k_adamczyk Data: 2023-12-21 09:35:10 (czytane: 204)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W środowe popołudnie druhny i druhowie z 42 Buskiej Drużyny Wielopoziomowej z Czarnocina spotkali się na uroczystym spotkaniu przedświątecznym. Harcerska wigilia jest już tradycją w gminie Czarnocin. Na spotkanie z harcerzami przybyły władze lokalnego samorządu: Wójt Gminy Pani Maria Kasperek, Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Warszawa oraz Pani Agata Wróbel- Zastępca Wójta Gminy. Drużynowa podziękowała za dotychczasową współpracę, pomoc i finansowanie działalności drużyny, natomiast Pani Wójt wraz Przewodniczącym Rady wyrazili dumę i podziękowania za aktywność, udział w gminnych uroczystościach oraz godne reprezentowanie Gminy Czarnocin.
 Po złożeniu sobie najlepszych życzeń przyszedł czas kolędowania przy dźwiękach gitary.

To spotkanie było również okazją do przekazania na ręce władz Betlejemskiego Światełka Pokoju. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Czyńmy pokój”.

Pokój jest jednym z ideałów, który wskazuje każdemu człowiekowi, że w epoce nieufności, kłamstwa, zazdrości i hejtu, szukanie i czynienie pokoju staje się koniecznością. Pokoju w miejscu zamieszkania, rodzinie, pracy, szkole. Każdy prosty gest, dobre słowo, jest świadectwem pokoju. Zatem niezależnie od tego, do czego jesteśmy powołani, miejmy odwagę czynić pokój.
Dzieląc się Światłem ze swoimi bliskimi i lokalnymi społecznościami, pochylamy się nad znaczeniem pokoju i tym, jak możemy go razem budować w naszych małych ojczyznach.
Harcerze przekażą również Betlejemskie Światełko Pokoju do szkół i parafii.

W tej uroczystej i podniosłej atmosferze, w obecności całej drużyny, Przyrzeczenie Harcerskie złożyła jedna z druhen.

Na nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz przyszły 2024 rok harcerze  z 42 Buskiej Drużyny Wielopoziomowej z Czarnocina życzą wszystkim zdrowia, pogody ducha, spokoju oraz pokoju. Czuwaj!


                                Opracowała: Małgorzata Szpyt


1_2.jpg

2_2.jpg

3_1.jpg

4_2.jpg

5_2.jpg

6_2.jpg

7_2.jpg

8_2.jpg

9_2.jpg


Kalendarz

ue_stopka.jpg