Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Spotkanie opłatkowe w Klubie Senior+ w Soboszowie

Dodał : malgorzata_pieron Data: 2023-12-21 09:03:34 (czytane: 179)

Grudzień – to szczególny miesiąc, a przez wielu ludzi uznawany jest za najbardziej magiczny miesiąc w roku.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Grudzień – to szczególny miesiąc, a przez wielu ludzi uznawany jest za najbardziej magiczny miesiąc w roku. W tym czasie, u schyłku roku słowa mają wielką moc, a jeszcze większą mają moc, jeśli są to życzenia Wigilijne przy blasku pięknie wystrojonej choinki, przyzdobionej kolorowymi ozdobami, które wprowadzają nas w Świąteczny Bożonarodzeniowy czas.

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(…) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”
To piękne słowa, które mają i będą miały zawsze ponadczasowy wymiar. W dniu 20 grudnia 2023 r. w Klubie Senior+ w Soboszowie odbyło się spotkanie opłatkowe. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście między innymi Wójt Gminy Czarnocin Pani Maria Kasperek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Warszawa, Zastępca Wójta Gminy Czarnocin Pani Agata Wróbel, Zastępca Skarbnika Pani Halina Sobala oraz Proboszcz Parafii Św. Jakuba w Probołowicach ks. Krzysztof Wrzesień. Była wspólna modlitwa pod przewodnictwem ks. Krzysztofa, były piękne życzenia Bożonarodzeniowe Pani Wójt oraz Pana Przewodniczącego skierowane do wszystkich Uczestników Klubu Senior+, był też opłatek i życzenia indywidualne. Panie z Klubu Senior+ pod okiem Koordynatora – Kierownika KS+ Pani Justyny Warszawy przygotowały własnoręcznie wszystkie dania wigilijne: tradycyjnie był barszcz czerwony z uszkami, paluszki z makiem, ryba, kapusta z grochem, pierogi, kompot oraz wigilijne zimne przystawki. Atmosferę przedświątecznego czasu podkreślała pięknie udekorowana choinka, przepięknie ozdobiona aniołkami, bombeczkami, łańcuchami – rękodziełem wykonanym przez Uczestniczki Klubu Senior+ podczas zająć.
Czas spędzony upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze przy dźwiękach kolęd i pastorałek.

 

Kalendarz

ue_stopka.jpg