Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

ZWYCIĘSTWO ''JEDYNKI'' W HEIRO CUP 2012!!!

Dodał : AT Data: 2012-01-26 13:49:26 (czytane: 2913)

Drużyna futsalowa UKS ''JEDYNKA'' Busko-Zdrój odniosła duży sukces zwyciężając w IV Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia w Futsalu HEIRO CUP 2012. Ten prestiżowy turniej odbył się po raz czwarty w Rzeszowie, w dniach 21 – 22 stycznia 2012r.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W tym roku wzięły w nim udział 23 zespoły z województw podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego oraz zespół z Serbii.


„JEDYNKA” trafiła do grupy F, w której rywalizowała z drużynami OZB Tatary Lublin, Kocik Leader Grabówka i KS Jakub Brzesko.


W pierwszym swoim meczu „JEDYNKA” pewnie pokonała zespół z Lublina 6:2 (4:0). Bramki w tym spotkaniu zdobyli Mierzwa – 2, Rusin, Pituła, Mielec i Podobiński. Kolejnym rywalem była ekipa z Grabówki, z którą zawodnicy z Buska – Zdroju niespodziewanie przegrali 2:4 (0:2). Obie bramki dla pokonanych strzelił Rusin. W ostatnim meczu grupowym busczanie pokonali KS Jakub Brzesko 6:3 (2:1) i zajęli drugie miejsce w grupie, awansując do kolejnej fazy turnieju. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Pituła – 3, Rusin, Mierzwa i Klim.

jedynka_wygrana001.jpg 

jedynka_wygrana002.jpg 


W 1/8 finału „JEDYNKA” trafiła na drużynę Marmota Lublin, którą pewnie pokonała 5:1 (3:0). Strzelcami bramek byli Pituła – 2, Rusin, Klim i Satora.


W ćwierćfinale zawodnicy UKS „JEDYNKA” spotkali się ze Stalą Mielec. Mecz zakończył się remisem 1:1 (1:1) a jedyną bramkę dla busczan zdobył Pituła. Aby wyłonić zwycięzcę trzeba było wykonywać rzuty karne, a w nich zespół „JEDYNKI” był bezbłędny i wygrał 7:6.


W półfinale nasz zespół spotkał się z gospodarzami turnieju ekipą Heiro Rzeszów. Spotkanie było niezwykle zacięte. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki, ale na drodze stawały słupki, poprzeczki lub bramkarze. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i znów do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Zawodnicy z Buska – Zdroju znów popisali się  stuprocentową skutecznością, wygrali 5:4 i znaleźli się w finale imprezy.

jedynka_wygrana003.jpg 


W drugim półfinale spotkały się drużyna z Serbii KMF Arena Smeredevo oraz Góral Tryńcza. Zawodnicy z Tryńczy dzielnie stawili opór faworytowi do zwycięstwa w całym turnieju i sensacyjnie zremisowali 1:1. W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowali „górale” i to oni awansowali do finału.


Mecz finałowy pomiędzy „JEDYNKĄ” a „Góralem” był swoistym rewanżem za ostatni mecz ligowy pomiędzy tymi drużynami, który wygrali zawodnicy z Podkarpacia. Tym razem jednak futsalowcy z Buska – Zdroju byli wyjątkowo umotywowani. Zagrali bezbłędnie w obronie, skutecznie w ataku i pokonali rywali 3:0 (1:0). Na listę strzelców wpisali się Marcin Pituła, Dariusz Mielec oraz bramkarz Jan Zachariasz.

jedynka_wygrana004.jpg 


- To niesamowite! Wciąż nie mogę uwierzyć, że wygraliśmy ten morderczy turniej. Pierwszy mecz graliśmy o godzinie 9 rano, a finał rozpoczął się o 23.20. Mieliśmy w ciągu tego dnia wzloty i upadki. Pomimo okrojonego składu (kilku zawodników jest kontuzjowanych, kilku miało zajęcia na uczelniach) wytrzymaliśmy trudy tych zmagań i wygraliśmy. Dziękuję moim zawodnikom za walkę i zaangażowanie. Cieszę się bardzo, bo to pierwszy tak duży sukces naszego klubu. Ten turniej da nam wiarę w siebie oraz motywację do dalszej pracy – powiedział zaraz po meczu finałowym Lech Malczewski trener UKS „JEDYNKA”.


Warto podkreślić, iż w pierwszej czwórce znalazła się drużyna z serbskiej ekstraklasy oraz 3 zespoły z II Polskiej Ligi Futsalu.


Klasyfikacja końcowa IV Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia w Futsalu HEIRO CUP 2012:

1.UKS Jedynka Busko Zdrój
2. Góral Tryńcza
3. KMF Arena Vranje Smeredevo
4. Heiro Rzeszów
5. Panorama GSM Tarnów
6. Stal Mielec
7. Biali Pilczyce Wrocław
8. Kocik Leader Grabówka
9. Sąsiedzi Opole
10. PHLM Pogwizdów Nowy
11. AFC Guzikówka ZBK Portal Krosno
12. OZB Tatary Lublin
13. Malwee Łódź
14. Sky Boys & Strzelec Dąbrowica
15. Waldeko Trzebownisko
16. KS Marmota Lublin
17. Widmat Bochnia
18. Soccer Calcio Łódź
19. KS Jakub Brzesko
20. Harnaś Błonie Sanok
21. Limblach FC Zaczernie
22. Akademia Futsal Tarnów
23. TPP Karpaciarze Mocni! Tarnobrzeg
24. Linux Polska Kraków


Król Strzelców – Igor Stojkovic (Arena)
Najlepszy Zawodnik – Milos Trajkovic (Arena)
Najlepszy Bramkarz – Robert Kurosz (Góral)


Drużyna UKS „JEDYNKA” Busko – Zdrój wystąpiła w składzie (w nawiasie liczba strzelonych bramek): bramkarze Jan Zachariasz (1), Mateusz Sarna oraz zawodnicy z pola: Artur Rusin (5), Mateusz Mierzwa (3), Marcin Pituła (8), Dariusz Mielec (2), Konrad Podobiński (1), Jurand Satora (1), Daniel Klim (2), Damian Kubera.


Zarząd UKS „JEDYNKA” pragnie podziękować osobom, dzięki którym możliwy był wyjazd na turniej do Rzeszowa: Jerzy Michał Palusiński – Zakład Usług Inwestycyjnych, Łukasz Biskup – Zakład Demontażu Pojazdów BIS-KAS, Paweł Wach – Serwis Opony Wach, Paweł Siek – PPHU Siek, Grzegorz Wybraniec – SoftNet.

HEIRO CUP 2012 w mediach:
http://heirocup.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=214&Itemid=117
http://www.tvp.pl/rzeszow/sport/serwis-sportowy/wideo/2301/6283358
http://www.rzeszow4u.pl/sport/futsal/jedynka-busko-zdroj-wygrywa-heiro-cup-2012-relacja-i-zdjecia.html

 

/L.M./
Foto: Wojciech Maryjka - www.rzeszow4u.pl


 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg