Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

ZIMA!!! – ZAOPIEKUJ SIĘ SWOIM PUPILEM!!!

Dodał : k_adamczyk Data: 2022-01-12 09:25:33 (czytane: 200)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Gdy posiadamy zwierzę domowe, musimy pamiętać, że jest ono od nas całkowicie zależne. Zabierając je do naszego domu, przejmujemy pełną odpowiedzialność za jego zdrowie i dobre samopoczucie. Pamiętajmy więc, że każde zwierzę powinno mieć stały dostęp do świeżej wody, podawany pokarm powinien być dobrej jakości, a pomieszczenie lub klatka, w której mieszka, odpowiednio duże i czyste. W razie choroby zwierzę będzie potrzebowało specjalistycznego leczenia.
    • Słoma zamiast pierzyny….
To najlepsza wyściółka budy, bo nie chłonie wilgoci, w przeciwieństwie do kocy, które namokną od wnoszonego do budy śniegu. Musi jej być tyle, by pies się zagrzebał. Pies                    w budzie zimą musi mieć sucho.
    • Śnieg nie zastąpi wody!
Pies powinien mieć cały czas dostęp do świeżej wody. Przy dużym mrozie woda w misce zamarza w ciągu pół godziny. Trzeba więc wynosić świeżą kilka razy dziennie, zwłaszcza jeśli zwierzak je suchą karmę.
    • Czym karmić psa zimą, by było mu ciepło?
Pożywienie dla psa na mroźne dni powinno zawierać spore ilości tłuszczu oraz kwasy omega-3 i omega-6.
    • Długość łańcucha ma znaczenie
Łańcuch musi mieć co najmniej 5 metrów długości, możliwość ruchu nie powinna być ograniczona łańcuchem. Pies nie może być przetrzymywany na łańcuchu dłużej niż 12 godzin na dobę. Uwięź nie powinna powodować cierpienia lub uszkodzeń ciała psa.
    • Jak długo można trzymać psa w kojcu?
Czas, w którym pupil może przebywać wewnątrz kojca, zależy od wieku, młode szczenięta  do 10. tygodnia życia nie powinny przebywać w nim dłużej niż godzinę. Psy do 14. tygodnia życia można zamknąć nawet do 3 godzin, a im starsze zwierzę, tym bardziej można wydłużać czas spędzony w kojcu.
Należy mieć świadomość, że zwierzę nie jest zabawką, lecz towarzyszem na całe jego życie. Po latach nadal będzie potrzebować twojej opieki i towarzystwa.

Kalendarz

ue_stopka.jpg