Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Zbiórka krwi - podsumowanie

Dodał : GS Data: 2019-04-12 10:43:31 (czytane: 214)

W dniu 08.04.2019r. odbyła się kolejna planowana planowana i ogłaszana zbiórka krwi na szczytny cel, bo dla kobiety, która pod sercem nosi nowe życie i potrzebuje wsparcia życzliwych osób.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Zbiórka ta była zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Urzędem Gminy w Czarnocinie.

Urząd Gminy udostępnił sale konferencyjną, która na kilka godzin zamieniła się w salę do oddawania krwi.

Na apel odpowiedziała zadowalająca ilość osób. I jest to kolejny dowód na to, że społeczność gminy i okolic nie jest obojętna na innego człowieka. To bardzo pozytywne zjawisko społeczne, bo przecież w codziennym zabieganiu, chaosie człowiek wykonuje czynności z wyuczoną rutyną, mechanicznie. A ten odzew każdej przybyłej osoby to odruch serca, chęć własnego wkładu w ratowanie innego życia.

Podczas jednodniowego pobytu w Czarnocinie ekipy wyjazdowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zebrano 4,5 litra krwi (10 osób oddało krew, ponad 15 zostało zarejestrowanych).

Wójt Gminy Pani Maria Kasperek składa podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w rozpowszechnianie informacji o inicjatywie. Wójt Gminy Czarnocin składa szczególne podziękowania dla tych, którzy uczestniczyli w akcji i oddali cząstkę siebie dla ratowania życia innych ludzi.

Jednocześnie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia, iż kolejna akcja krwiodawstwa jest już planowana, o której poinformuje w odrębnym ogłoszeniu.

krew042019002.jpg 

krew042019001.jpg 

Kalendarz

ue_stopka.jpg