Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Zawiadomienie o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi

Dodał : ascom Data: 2020-02-20 18:43:05 (czytane: 253)

Wójt Gminy Czarnocin informuje, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju decyzją znak: SE.Ia-4261/35/20 z dnia 20.02.2020 r. stwierdził brak przydatności wody z wodociągu publicznego Stawiszyce gm. Złota do spożycia przez ludzi.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W wyniku przeprowadzonych przez akredytowane Laboratorium PSSE w Busku-Zdroju badań wody w ramach kontroli urzędowej stwierdzone zostało przekroczenie parametru Enterokoki (paciorkowce kałowe) w 100 ml wody w liczbie 27 j.t.k. przy najwyższej dopuszczalnej wartości 0 j.t.k. określonej w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).

Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Busku-Zdroju zakazuje się spożywania wody z wodociągu do czasu uzyskania pozytywnych wyników badania, stwierdzających jej przydatność do spożycia. Woda może być wykorzystywana tylko do prac porządkowych (np. mycie podłóg) i spłukiwania toalet.

Woda do celów spożywczych w pojemnikach półtoralitrowych będzie dostarczana mieszkańcom przez pracowników Urzędu Gminy w Czarnocinie, będzie również dostępna w remizach OSP w Będziakach i Kolosach.

W celu poprawy jakości wody sieć wodociągowa zostanie poddana dezynfekcji i okresowemu płukaniu.

Zawiadomienie dotyczy miejscowości Będziaki i Kolosy.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 41 3512169.

 Decyzja PPIS w Busku-Zdroju z dnia 20.02.2020 r. - pobierz

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.209.10.183

Kalendarz

ue_stopka.jpg