Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Wojciech Młynarski w Busku-Zdroju!

Dodał : AT Data: 2012-03-27 09:43:11 (czytane: 1735)

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju organizuje w Buskim Samorządowym Centrum Kultury 29.03.2012r.w godz. 9.30-14.00. Wojewódzki Turniej Piosenki Satyrycznej i Lirycznej Wojciecha Młynarskiego w 50 rocznicę jego pracy artystycznej.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Pragniemy przybliżyć młodzieży pełną niezwykłych walorów śpiewającą twórczość tego artysty, który kreuje estetyczną i etyczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków. Na imprezę zaproszony jest sam Wojciech Młynarski, który potwierdził swój przyjazd i przewodniczenie w pracach Jury.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Pan Adam Jarubas, Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka - Koruba, Świętokrzyski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Muzoł oraz władze lokalne - Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz i Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pan Waldemar Sikora. Patronatem medialnym nad imprezą objęła TVP Kielce i TV Ponidzie.

plakat_mlynarski.jpg 

W turnieju uczestniczyć będzie młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, reprezentująca 13 szkół całego województwa.

Celem konkursu jest: popularyzacja twórczości Wojciecha Młynarskiego – poety, tłumacza, reżysera i wykonawcy piosenki autorskiej, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka poetyckiego utworów lirycznych, kształtowanie umiejętności odkrywania podtekstów, aluzji i głębszego sensu utworów satyrycznych, doskonalenie warsztatowych umiejętności wokalistów, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze, integracja młodzieży.

Jest to turniej cykliczny, w poprzednich latach organizowaliśmy już „Herbertiadę 2008”z patronatem honorowym wdowy po poecie Pani Katarzyny Herbert, „Stachuriadę 2009”, „Grechutiadę 2010” z patronatem wdowy po artyście, Pani Danuty Grechuty.

Jesteśmy przekonani, że i ten obecnie planowany, pozwoli naszym wychowankom w sposób widoczny zaistnieć w lokalnym środowisku, wzmocnić poczucie własnej wartości oraz zintegrować się z młodzieżą z innych szkół.


Przebieg wydarzenia:

9.30 - rozpoczęcie turnieju

9.45 - Prezentacje uczniów szkół gimnazjalnych

11.00 - Prezentacje uczniów szkół ponadgimnazjalnych

12.30 - przerwa na obrady Jury-oglądanie filmu „Róbmy swoje”o Wojciechu Młynarskim

13.15 - Ogłoszenie werdyktu Jury, wręczenie nagród laureatom

14.00 - Zakończenie imprezyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg