Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Walka z żywiołem w gminie Czarnocin

Dodał : GS Data: 2019-05-24 12:20:06 (czytane: 292)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W ostatnich dniach z godziny na godzinę pogarsza się sytuacja związana z intensywnymi i ciągłymi opadami deszczu. W dniu wczorajszym nastąpiła kulminacja. Większość interwencji dotyczyła zalanych posesji i piwnic, podtopień, rozlewisk i namulisk na jezdniach. Do późnych godzin nocnych na terenie gminy pracowały zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Bieglowa, Cieszków, Stradowa, Miławczyc, Ciuślic, Czarnocina i Kolos oraz przedstawiciele samorządu. Najpoważniejsze interwencje dotyczyły miejscowości Opatkowiczki, Kolosy, Miławczyce i Swoszowice. W Opatkowiczkach pontonem podjęto próbę ewakuacji mieszkańców z posesji odciętej od reszty wsi przez całkowicie zalaną drogą, ostatecznie jednak nie wyrazili oni zgody na opuszczenie domu.

Nawałnice spowodowały ogromne straty w infrastrukturze drogowej oraz produkcji rolnej. Przez cały czas pracuje sztab kryzysowy powołany w Urzędzie Gminy w Czarnocinie. Wszystkie służby pozostają w gotowości.

Opracował Małgorzata Szpyt

Zarządzanie kryzysowe

Kalendarz

ue_stopka.jpg