Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej przy Szkole Podstawowej im. Leona Wójcickiego w Sokolinie

Dodał : GS Data: 2018-10-17 14:35:40 (czytane: 270)

W niedzielę 14 października w Sokolinie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi szkoły – Leonowi Wójcickiemu połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej w 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Michała Archanioła w Sokolinie. Po Nabożeństwie nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych oraz przybyłych gości na plac szkolny gdzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Pomysłodawcą i fundatorem tablicy jest absolwent szkoły Pan Stanisław Mystek. Po odsłonięciu tablicy pamiątkowej przybyli goście zostali zaproszeni do budynku szkoły, gdzie odbyło się powitanie. Następnie przyszedł czas na przemówienia okolicznościowe. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządowych oraz władze oświatowe. Na ręce Dyrekcji przekazano listy od Wojewody i Marszałka. Usłyszeliśmy wiele ciepłych wspomnień o nauczycielu i wychowawcy Leonie Wójcickim. Na uroczystości nie zabrakło również członków rodziny patrona, w imieniu której zabrał głos wnuk Leona Wójcickiego. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci szkół z terenu Gminy Czarnocin. Wystąpienia dostarczyły zebranym wiele wzruszeń. Niedzielna uroczystość była także okazją do złożenia życzeń pracownikom oświaty.

Kalendarz

ue_stopka.jpg