Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Sztywny Pal Azji w Imosówce.

Dodał : AT Data: 2012-03-16 09:27:38 (czytane: 1997)

Zapraszamy na koncert grupy SZTYWNY PAL AZJI, który odbędzie się dziś (16 marca 2012r.), o godz. 20.00 w Imosówce, ul. Waryńskiego 1, 28-100 Busko-Zdrój.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Grupa powstała na początku 1986, założona przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie dał się poznać jako zespół popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Zespół zakwalifikował się do "złotej dziesiątki", a piosenka Nasze reggae stała się nieoficjalnym hymnem imprezy.

Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu pt. Europa i Azja. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, Spotkanie z... oraz Wieża radości, wieża samotności szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy przebojów Programu Trzeciego. Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem stał się członkiem zespołu.

sztywny_pal_azji.jpg 

W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pt. Dzień Solidarności.

W 1989 zespół wydał kolejną płytę Szukam nowego siebie, z przebojami Nie zmienię świata oraz Smutna środa. Nastąpiły pewne zmiany personalne, odeszli Nazimek (do Chłopców z Placu Broni), Wojciul (do Róż Europy) i Deda. Pojawił sie za to w składzie Zbigniew Helfich.

W takim składzie zespół wydał w 1992 album Emocje a rok później Dewiacje na wakacje. Kolejna płyta, Spotkanie z... 1986-1994 ukazała się w 1996. Na płycie znalazły się nowe wersje największych przebojów grupy. Po nagraniu tej płyty z zespołu odszedł Nowak oraz Helfich. Kisiński jednak nie zamierzał rozwiązywać zespołu, powołał do składu Grzegorza Kłeczka, a sam stanął za mikrofonem.

W 1996 Sztywny Pal Azji nagrał także muzykę do filmu Macieja Ślesickiego Sara, oraz piosenkę Ty co dziś na składankę Wesołych Świąt. W 2001 do zespołu powrócił Leszek Nowak i razem z zespołem wydał płytę Szpal z przebojem Polscy chłopcy, po czym w niewyjaśnionych do końca okolicznościach zespół opuścił Kisiński, a grupa działała w dalszym czasie z gitarzystą Waldemarem Koterbą.

Latem 2007 Kisiński i Wojciul postanowili reaktywować zespół. Po przesłuchaniach nowym wokalistą zespołu został laureat 3 miejsca IV edycji programu Idol, Bartosz Szymoniak. Premiera nowej płyty "Miłość jak dynamit" nastąpiła 22 lutego 2008. Singlem zwiastującym krążek był Kostium Davida Byrne.

Zespół w nowym składzie ma za sobą występy na Festiwalu Ryszarda Riedla w Tychach, koncercie "Solidarni z Gruzją" oraz koncercie "20 lat wolności" dla telewizji Polsat, na którym zaśpiewali obaj wokaliści Bartosz Szymoniak i Leszek Nowak.

Bilety do nabycia w Klubie Imosówka, ul. Waryńskiego 1, 28-100 Busko-Zdrój

Info i rezerwacja biletów: www.imosowka.pl, 506 20 80 42

 

 


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg