Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Szkoła do hymnu

Dodał : k_adamczyk Data: 2020-11-16 18:29:30 (czytane: 89)

Szkoły z terenu gminy uczciły 102 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Rocznice i święta narodowe są żywą lekcją historii i patriotyzmu a wychowanie patriotyczne to obowiązek, jaki stoi przed każdym z nauczycieli i wychowawców. Wypełniając ten obowiązek pomimo trudnej sytuacji epidemicznej oraz przeszkodami, które powoduje zdalne nauczanie dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie ze szkół z terenu gminy stanęli na wysokości zadania aktywnie włączając się w akcję „Szkoła do hymnu” oraz w obchody 102 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Szkoła Podstawowa im. Leona Wójcickiego w Sokolinie może pochwalić się przepięknie zorganizowaną akcją, na którą składało się przygotowanie kotylionów i koncert patriotyczny w oddziale przedszkolnym, śpiewanie hymnu przez przedszkolaków i przez starszych uczniów na odległość za pomocą platform internetowych oraz indywidualne występy artystyczne uczennic z klasy III, które można było podziwiać 11 listopada na filmikach zamieszczonych na portalu społecznościowym szkoły. Do swoich młodszych koleżanek dołączył uczeń klasy VII – Jakub Pobiega, który brawurowo wykonał pieśń  „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.

1.1.jpg
 

2.jpg 

 

 3.jpg

 

Do akcji „Szkoła do hymnu” przyłączyła się również Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Cieszkowach. 10 listopada o godz. 11:11 dzieci z grupy przedszkolnej uroczyście zaśpiewały Hymn Polski wraz z uczniami z klas: II oraz IV z którymi połączyli się za pomocą platform internetowych. Następnie odbyła się część artystyczna upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości.

4.jpg 

5.jpg 

6.jpg 

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Batalionów Chłopskich w Czarnocinie uczniowie starszych klas w akcji „Szkoła do hymnu” brali udział online, zaś w szkole hymn został uroczyście odśpiewany  przez przedszkolaków.

hdimg45b75552b813ecac8e529312f1ef27.jpg 

DSC_0113.JPG 

Kalendarz

ue_stopka.jpg