Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Sport: Świętokrzyskie - wicemistrzem Polski

Dodał : MC Data: 2007-12-16 19:20:55 (czytane: 3773)

Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wywalczyła podczas IV Mistrzostw Polski Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w halowej piłce nożnej drugie miejsce.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka


Zawody rozegrane w dniach 6 – 9 grudnia br. w Mielnie woj. zachodniopomorskie zgromadziły 23 reprezentacje służb mundurowych z całego kraju.  

Reprezentacja KWP Kielce występowała w składzie: Ireneusz Pietrzykowski (kapitan drużyny, KMP Kielce), Robert Kosela – dzielnicowy z KPP Busko, Tomasz Zwolski – technik kryminalistyki w KPP Busko, Tomasz Todorowski, Andrzej Szcześniak, Mariusz Smerdzyński, Mariusz Król (KMP Kielce), Grzegorz Chuchmała, Robert Jaworski (KPP Opatów),  Jarosław Długosz (KPP Końskie), Karol Stelmasiński (KPP Jędrzejów).

W meczach eliminacyjnych w grupach nasza reprezentacja wygrała 1 : 0 z Gdańskiem i 2 : 0 z Rzeszowem, zremisowała po 0 : 0 z Lublinem i Wrocławiem kwalifikując się do dalszych gier. W tej serii pojedynków kunsztem bramkarskim popisał się Jarosław Długosz broniąc rzuty karne przy stanie 0 : 0 w meczach z Gdańskiem i Lublinem dając naszemu zespołowi szanse na awans.

mistrzowie_mundurowi.jpg 

W ćwierćfinale po szybkim, zaciętym, emocjonującym pojedynku z dogrywką i karnymi świętokrzyscy policjanci pokonali reprezentantów Straży Granicznej dopiero w serii rzutów karnych 6 : 5 ( w przepisowym czasie gry był wynik 1 : 1, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero karne wyłoniły zwycięzcę).

Widowiskowy na wysokim poziomie (w ocenie organizatorów i widzów) był półfinał w wykonaniu Kielc i Katowic. Jak mówiono na trybunach „z meczu na mecz rozpędzał się kielecki walec dając w ich wykonaniu pokaz dynamicznego futbolu w mistrzowskim wydaniu”. Tu także po ciężkim pojedynku kielczanie w przepisowym czasie gry wywalczyli remis 2 : 2, dogrywka nie rozstrzygnęła pojedynku i 5 : 4 w rzutach karnych dla KWP Kielce otworzyło nam finał. Mieliśmy trudną drogę do finału z dogrywkami i seriami rzutów karnych – mówią Robert Kosela i Tomasz Zwolski. To nadszarpnęło nasze siły i w meczu finałowym z reprezentacją KWP Szczecin było to widoczne. Przegraliśmy 0 : 2 po ładnej grze – ale w tym roku to im przypadł prymat w kraju. Gratulujemy im mistrzostwa ciesząc się z naszego, świętokrzyskiego wicemistrzostwa.

KWP Kielce były Mistrzem Polski w roku 2003, w 2004 reprezentacja zajęła trzecie miejsce.

Cieszymy się z sukcesu świętokrzyskiej reprezentacji służb mundurowych w Mistrzostwach Polski MSWiA tym bardziej, że grali w niej reprezentanci Ponidzia - policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju.

Robert Gwóźdź

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg