Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Sezon rowerowy czas zacząć!

Dodał : AT Data: 2012-03-02 13:39:39 (czytane: 1554)

Choć byli i tacy, dla których minusowe temperatury nie robiły problemu to kilka stopni na plusie zdecydowanie może już zachęcić do rozpoczęcia sezonu rowerowego. Warto przygotować sprzęt i szykować formę. Pierwsza impreza rowerowa w Pińczowie to w tym roku rajd na Grochowiska (24 marca), kolejna- lipcowa, druga edycja Ponidzie XC.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

PonidzieMTBTeam.jpg

Do wspólnego trenowania zaprasza działająca od niedawna pińczowska grupa *Ponidzie MTB Team.*

Grupa rowerowa działa przy Aeroklubie Regionalnym w Pińczowie; pod jego szyldem i przy jego pomocy zorganizowała w ubiegłym roku imprezę rowerową Ponidzie XC. Debiut był udany o czym świadczyły bardzo dobre opinie na forach kolarskich i deklaracje uczestnictwa także w tym roku. Idąc za ciosem postanowiliśmy wprowadzić Ponidzie XC jako stałe wydarzenie sportowe oraz rozwijać kolarstwo na terenie naszej gminy.

Przychylny takim działaniom jest Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, który objął grupę swoim patronatem i zadeklarował wsparcie finansowe dla cyklistów. "Otrzymane środki przeznaczone zostaną na organizację Ponidzie XC oraz na wykonanie strojów kolarskich z logo gminy.

Członkowie Ponidzie MTB Team będą tym samym promować naszą gminę uczestnicząc w cyklu imprez kolarskich w regionie m.in. podczas Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej MTB." - mówi Michał Senderowski - pomysłodawca i koordynator Ponidzie XC.

Wszelkie informacje o grupie Ponidzie MTB Team znajdziecie na stronie  www.mtb.pinczow.com Zapraszamy również do odwiedzania i polubienia naszego profilu na Facebooku  - gdzie nie tylko będzie można znaleźć najświeższe informacje o imprezie, ale i wziąć udział w konkursach.

 

 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.120.195

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg