Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Rusza kampania wyborcza w internecie! (VIDEO)

Dodał : MC Data: 2010-10-31 04:52:10 (czytane: 12512)

W ramach prowadzonych kolejnych kampanii wyborczych pojawiają się co rusz nowe propozycje reklamowe, stosowane są dostępne socjotechniki a słowo 'pijar' kojarzy się jednoznacznie. Wkrótce startuje Telewizja Wyborcza WWW.WYBORY.PONIDZIE.TV - rozmowy, wywiady i debata "na żywo" z kandydatami na Burmistrza!

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Co do kampanii parlamentarnych, daleko nam co prawda jeszcze do organizowanych w amerykańskim stylu wielkich przedsięwzięć, angażujących tysiące ludzi (i miliony dolarów), ale też nasza demokracja ciągle dojrzewa do modelu, w którym zainteresowanie udziałem w życiu publicznym jest normą - przywilejem i obowiązkiem.

Nie dziwią nas już profesjonalne spoty reklamowe, intrygujące życiorysy kandydatów (przedstawiane w ostatniej chwili przed wyborami), puste lodówki, piękne kobiety czy nawet sztuczne atrybuty męskości, ba, w kampaniach parlamentarnych czy prezydenckich nie dziwi nas nawet podawanie sobie przez kandydatów nogi zamiast ręki. Te wszystkie aspekty są jednak przypisane do realizowanych z rozmachem kampanii, należnych elitom władzy.

Jak zatem powinny wyglądać wybory samorządowe? Jakie techniki w bezpośredniej konfrontacji z wyborcami powinni stosować kandydaci na prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych? W końcu, jak duże pieniądze powinny być zaangażowane w procesie pozyskiwania cennych, wyborczych głosów. Zdania zapewne będą podzielone.

Wśród kandydatów i wyborców dominować będą cztery opinie:

1) silna medialna kampania to:
a)wyraz pychy ze strony tych co mają kasę (i nie wiadomo gdzie się jej dorobili) lub
b) wyraz szacunku dla wyborców i sposób dotarcia do nich z informacją wszelkimi dostępnymi metodami;
2) oszczędna kampania informacyjna i bezpośredni kontakt z wyborcą to:
a) najlepsza forma pozyskiwania głosów lub
b) lekceważenie wyborców i sposób na „dorwanie się do koryta” tanimi metodami.

Zapewne łączenie tych form prowadzenia kampanii dałoby najlepsze efekty, ale jakie są rzeczywiste oczekiwania wyborców dowiemy się już 21 listopada.

Bez wątpienia tegoroczna kampania wyborcza w Gminie Busko-Zdrój, będzie miała bardziej atrakcyjny charakter niż cztery lata temu. Banery siatkowe, spoty reklamowe na telebimach i w końcu prezentacja kandydatów na specjalnie przygotowanej przez Telewizje Internetową Ponidzie.TV platformie wyborczej www.wybory.ponidzie.tv, to rozwiązania w 2006 roku jeszcze nieznane. Czym nas zaskoczą jeszcze komitety wyborcze dowiemy się wkrótce.

Dziś prezentacja dwóch spotów wyborczych. Prosimy zasiąść wygodnie w fotelach i …

sikora_pigwa2_m.jpg
Spot wyborczy Waldemara Sikory  - kliknij i oglądaj

 

 

burmistrz_mojemiasto500.jpg
'Opowieść o moim Busku' - opowiada Burmistrz Piotr Wąsowicz -kliknij i oglądajReklama.

platforma_wyborcza01.jpg 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg